שתף קטע נבחר

סלון: ייתכן שלא נשרוד לאחר פברואר

למרות קהל קוראים נאמן ותכנים איכותיים, המגזין המקוון החלוצי מפסיד וגורר חובות כבר די הרבה זמן. ייתכן שבקרוב הכל יסתיים

האם "סלון" מתקרב אל סופו? המגזין המקוון החלוצי מזהיר בדו"ח רבעוני עגום במיוחד, כי לא ישרוד מעבר לחודש פברואר, 2003, אם לא יצליח לגייס כספים.
אם "סלון" לא יצליח לקבל את ההכנסות להן הוא מצפה או לממן את פעילותו בדרכים אחרים, ייאלץ להפסיק לפעול, נכתב בדו"ח. על פי הדו"ח, שהוגש לרשות ניירות הערך האמריקאית, המצב כה קשה עד כי המגזין הפסיק לשלם את שכר הדירה של המשרד הראשי שלו בסן פרנסיסקו, ועליו להתמודד עם תביעה בסך 200,000 דולר שהגיש נגדו בעל הבית.
למרות הכל, הדו"ח מצטט את מנכ"ל החברה, מייקל או'דונל, שמביע ביטחון כי "סלון" ישיג את המימון הדרוש לו ב-30 הימים הקרובים. לדבריו, החברה הגיע להסכם עם בעל הבית בעניין החוב. על מנת לגייס כסף, 'סלון' הכריז על מכירת זכויות פרסום בחברת כבלים מקומית בסך 5.6 מליון דולר - תמורת מיליון דולר בלבד.
האזהרה שפירסם 'סלון' היא האחרונה בסדרה של כמה אזהרות שפירסמה החברה, שהודיעה כבר בשנה שעברה כי היא עלולה להיסגר, אך ברגע האחרון גייסה מספיק כסף על מנת להישאר באוויר. בעיות החברה גרמו להשלכת מניותיה מנאסד"ק בחודש נובמבר האחרון.

סלון גורר רגליים

למרות קהל קוראים נאמן ותכנים איכותיים, סלון לא מצליח להרוויח כסף וגורר רגליים כבר די הרבה זמן. בשלושת החודשים האחרונים של 2002 הפסידה החברה 1.2 מליון דולר, כך שחובה הכללי עומד כעת על סכום של 81 מיליון דולר.
במהלך 2001, כאשר לא הצליחה לגייס מספיק מפרסמים על מנת לשרוד, החלה החברה לגבות כסף עבור חלק מהתכנים המתפרסמים באתר. בניסיון נואש ואחרון לשרוד, החל 'סלון' לגבות כסף עבור רוב התכנים באתר במהלך החודש האחרון ולממן את יתר התכנים באמצעות פרסום אגרסיבי. ב-31 לדצמבר,2002, היו לחברה 47,300 משתמשים רשומים.
לפני כמה שבועות, הציעה החברה לקוראים "עסקה חדשה", לפיה הם יכולים לגשת לתכניי המגזין בשתי דרכים: להיות מנויים עבור שישה דולר בחודש (30 דולר בשנה – 18.5 דולר אם הקוראים מסכימים להמשיך לצפות במודעות) או לקרוא את המגזין חינם לאחר שצפו בסדרת מודעות אינטראקטיבית במשך 15 שניות כל יום.
מדוע "סלון" לא יכולה להרוויח מפרסומות? עורך המגזין, דיוויד טאלבוט, מסביר באתר: "80 אחוז מכספי המפרסמים זורמים ל-20 האתרים המובילים, בבעלות תאגידים. התוצאה היא שלא נותר הרבה למוציאים לאור עצמאיים כמו 'סלון'".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים