שתף קטע נבחר

הליכוד: התקדמות במגעים בין שינוי למפד"ל

לפיד ואיתם נפגשו אמש להמשך המו"מ הקואליציוני. הפגישה עסקה בעיקר בנושא הנישואים האזרחיים. בניגוד לאופטימיות בליכוד, בשינוי הדגישו כי "הכל יכול ליפול ברגע האחרון". מצנע ושרון ייפגשו שוב ביום ו'. בעבודה מפיצים מכתבים נגד מצנע לקראת כינוס המרכז

נציגי שינוי והמפד"ל דנו אמש (ג') במשך כשעתיים בעיקר בנושאים הקשורים לנישואים אזרחיים. הצדדים עברו על סעיפי חוק הקשורים לנישואים אזרחיים, וכן עסקו במקצת מהזמן גם בנושאים הקשורים לחוק טל. במפד"ל מתכוונים להביא בפני הרבנים את הנושאים שעלו בפגישה לאישור.
בשינוי אמרו אמש כי "למרות הדברים שנידונו, אנחנו לא נוותר על דברים כמו חוק טל, שהם חשובים לנו מאוד. אפילו אם יש כמה הישגים מכל המשא ומתן הזה עם המפד"ל, הכל יכול ליפול ברגע האחרון. עד שלא כל הנושאים יסוכמו, אין כלום מבחינתנו".
בשינוי הביעו תרעומת על כך שנושאים הקשורים לחוק טל כמעט ולא נידונו בפגישה. "בנושא זה אין למפד"ל שום סיבה לא לבוא לקראת הדרישות שלנו. אנחנו מבינים שיש להם נושאים שהם בנפשם, כמו נושא השבת, אבל שינויים בחוק טל זה משהו שאמור להתאים גם למפד"ל".
בפגישה, שנערכה בביתו של ח"כ אהוד אולמרט, נכחו יו"ר שינוי, ח"כ טומי לפיד, ויו"ר המפד"ל, השר אפי איתם. אל השר איתם הצטרפו יו"ר צוות המו"מ של המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, איש העסקים מוטי זיסר, ועו"ד יצחק מירון. מצידו של שרון נכח בפגישה היועץ האסטרטגי אייל ארד, ואל לפיד נילווה יו"ר צוות המו"מ של שינוי, ח"כ אברהם פורז. שני הצדדים סיכמו כי ייפגשו שוב בימים הקרובים.
בליכוד דווקא הביעו נחת רוח מהפגישה: "היתה פגישה טובה, עם התקדמות יפה מאוד, אבל יש עוד נושאים רבים שצריכים לדון בהם. הנושאים קשים, ועוברים עליהם אחד-אחד. יש בסיס להסכמה, ויש רצון טוב בין הצדדים וגמישות. אם תהיה הסכמה בנושא הנישואים האזרחיים, הרי שבפעם הראשונה בתולדות ישראל, אפשר לומר שיש ניסיון לעצב מחדש את מה שקורה בישראל".
היום (ד') ייפגש צוות המשא ומתן של הליכוד עם צוותי המשא ומתן של ש"ס, יהדות התורה והאיחוד הלאומי. בליכוד אומרים כי מוקדם עוד לומר אם יהיו סיכומים בימים הקרובים, אולם מדגישים כי קיימת התקדמות "בכל החזיתות".

פגישת מצנע-שרון ביום ו'

ראש הממשלה, אריאל שרון, ייפגש שוב ביום שישי עם יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע. הפגישה נקבעה ליום ו' לאחר שבפגישת השניים שלשום לא פסל מצנע הקמת ממשלת אחדות. בניגוד להכרזותיו הקודמות הוא אמר כי "יש מקום לחפש קווים משותפים".
בתוך כך, במפלגה נערכים לקראת כינוס המרכז בתחילת חודש מארס. בימים האחרונים קיבלו מאות חברי מרכז מכתבים מגופים שונים במפלגה. אחד המכתבים, עליו חתומים בין השאר דני עטר, אורנה אנג'ל, דרור ללוש ועופר רשף, החברים ב"פורום הדור הבא", דורש מחברי המרכז להצביע בישיבה בעד הקמת ועדת חקירה שתבדוק את התוצאות העגומות של המפלגה בבחירות.
מכתב אחר, שנשלח על ידי חבר המרכז אפרים פינבלום, תוקף את מצנע ואת אי רצונו במערכת הבחירות להיכנס לממשלת אחדות. בין היתר כותב פינבלום, "רק מצנע יכול לשעבד את כל משאבי מערכת הבחירות לבניית אישיותו ללא שיתוף וחשיפת צמרת המפלגה; רק מצנע יכול לזלזל, לגמד ולבטל את הישגיה של מפלגת העבודה בממשלת האחדות הקודמת; רק מצנע יכול להשעות חבר מפלגה מרכזי כמו מאיר ניצן; רק מצנע יכול לנסות ולשכנע שזהו ניצחון והישג גדול למפלגה ולחגוג בשירה בציבור".
מקורביו של מצנע אמרו בתגובה כי "זכותו של כל אדם במפלגה להביע את דעתו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
איתם. פגישה עם לפיד
צילום: אתר הכנסת
צילום: איי פי
מצנע. עוד פגישה עם שרון
צילום: איי פי
מומלצים