שתף קטע נבחר

מתחמם הקרב על תפקיד הרב האשכנזי הבא

מקורבי הרב אריאל טוענים: ישראל לאו מנסה להישאר בתפקידו. שוקלים פנייה לבג"ץ

מחריף המאבק על כסאותיהם של הרבנים הראשיים. גורמים הקשורים למפד"ל, שתומכים במועמדותו של הרב יעקב אריאל, טוענים כי מקורבי הרב ישראל לאו עושים מאמץ לשנות סעיפים בחוק הרבנות, כך שתינתן לרב לאו אפשרות להתמודדות נוספת - או שתוארך כהונתו.
חבר הכנסת צבי הנדל מהאיחוד הלאומי: "לא ממציאים חוקים עבור איש אחד, יהיה טוב ככל שיהיה". כדי למנוע את שינוי החוק יפנו בשבוע הבא גורמים במפד"ל לבג"ץ, כדי שזה יורה על ישום החלטתו מלפני שלושה חודשים, הקובעת כי תאריך סיום הקדנציה של הרבנים הראשיים לא ישתנה. לקראת סוף החודש תבחר הכנסת את נציגיה לגוף הבוחר של הרבנות, המורכב מ- 150 אנשי ציבור. על משרת הרב הראשי האשכנזי מתמודדים כרגע שלושה. הרב יעקב אריאל, רבה של העיר רמת גן, נתמך על ידי המפד"ל ויזכה גם לתמיכת סיעת שינוי. מולו יתמודדו הרב שלמה דיכובסקי, דיין בבית הדין הרבני הגדול המייצג את הזרם הליטאי, והרב שלמה רייכברג רב שכונה בחיפה.
לגבי הרב הראשי הספרדי התמונה פחות סבוכה ומתמודד אחד כרגע מוסכם על כולם, הרב הראשי של תל אביב יפו, הרב שלמה עמר. ייתכן כי הוא יצטרך להתמודד על המשרה מול בנו של הרב מרדכי אליהו, הרב של העיר צפת שמואל אליהו, אבל סיכוי זה להיבחר קטנים בשל גילו הצעיר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים