שתף קטע נבחר

מסתמן: משרד התיירות לא ייסגר; משרד העבודה יפוצל

מנכ"ל משרד ראש הממשלה הציג את השינויים בתוכנית המקורית לייעול במגזר הציבורי. זאת לאחר שמספר שרים טענו כשהוצעה התוכנית כי מדובר ב"מחטף בחירות"

אביגדור יצחקי, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יו"ר הוועדה לייעול המגזר הציבורי, הודיע היום (א') בישיבת הממשלה על שינויים בתוכנית הייעול המקורית. זאת לאחר שמספר שרים מתחו ביקורת לפני הבחירות על החלטות הוועדה לארגן מחדש את משרדי הממשלה, וכינו אותן "מחטף בחירות".
במסגרת השינויים הוחלט לבטל את סגירת משרד התיירות, ולפצל את משרד העבודה, כך שחלק ממנו יאוחד עם משרד התעשיה והמסחר.
התוכנית לא הובאה להצבעה בממשלה, אלא רק הוצגה בפני השרים, מה שיאפשר לראש הממשלה אריאל שרון מרחב תמרון מסוים במסגרת המגעים הקואליציוניים להקמת ממשלה חדשה. התוכנית החדשה אמורה לצאת לפועל עם הקמת הממשלה החדשה.
במסגרת המאמץ לא לחרוג מהודעת לשכת ראש הממשלה, שלא יהיו יותר מ-18 משרדי ממשלה בקדנציה הנוכחית, לא יפוצל משרד העבודה והרווחה לשני משרדים שונים, אלא במקום זאת הוא יהפוך למשרד הרווחה, ויתר הסמכויות שלו, כמשרד העבודה, יצורפו למשרד התעשיה והמסחר. גם משרד המדע יעבור למשרד זה. על פי ההמלצות, המשרד ייקרא בעקבות השינוי "משרד התעשיה, המסחר, התעסוקה והמדע".
בנוסף, ממליצה הוועדה להקים בעתיד רשות לאומית לתיירות, רשות שנועדה להחליף בעתיד את משרד התיירות, אך לא ברור מתי ההמלצה הזאת תוכל להתממש.
האחריות על משרד התקשורת תועבר לידי משרד ראש הממשלה עד להקמת רשות תקשורת שתחל לפעול בשנת 2004,.
יתר השינויים המתוכננים יתבצעו על פי ההמלצות המקוריות: המשרד לפיתוח אזורי יבוטל, משרד הדתות יועבר ברובו לאחריות משרד המשפטים, משרד התרבות והספורט יצורף למשרד החינוך. עוד המלצות של הוועדה קובעות שמרכז ההשקעות והרשות לעסקים קטנים יישארו במשרד התעשיה והמסחר והמוסד לביטוח לאומי יוכפף לשר הרווחה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מרחב תמרון. שרון
צילום: איי פי
מומלצים