שתף קטע נבחר

שרון: העברת תיק הפנים לשינוי תקצר את תהליך הגיור

ראש הממשלה אמר לנציגי קהילות יהודיות כי העובדה שתיק הפנים יצא מידי החרדים, וביטול משרד הדתות יאפשרו את קיצור התהליך

ראש הממשלה, אריאל שרון, נפגש אמש (יום ב') עם נציגי אירגון הקהילות היהודיות מארה"ב, הסוכנות וקרן היסוד. שרון אמר לאורחיו שיפעל לקיצור הליכי הגיור, על מנת להקל על מצוקתם של אנשים שממתינים זמן רב לסיום התהליך.
לדבריו, הדבר יסתייע "בשל העובדה שכעת תיק הפנים אינו בידיה של מפלגה חרדית". עם זאת שרון ביקש להדגיש כי השינויים במבנה המגזר הציבורי, וביניהם ביטול משרד הדתות, יזרזו את התהליך מבלי לסתור את חוק השבות ועיקרון הגיור כהלכה.
נציגי ארגון הקהילות היהודיות בארה"ב, שפועל בין היתר לגיוס כספים עבור ישראל, הביעו בהזדמנויות רבות ביקורת על הקשיים הרבים שיוצרים תהליכי הגיור האורתודוקסיים, הנוקשים והממושכים.
דברים אלה של ראש הממשלה נעמו בוודאי לאוזני האורחים, אך לבטח העמיקו את הקרע שנפער בינו ובין המפלגות החרדיות שנותרו מחוץ לקואליציה שהרכיב עם שינוי והמפד"ל.
שרון התייחס בפגישה גם למסירת תיק הפנים לשינוי. הוא אמר שכוונתו היתה להעביר את תיק הפנים לידי שר מהליכוד בממשלה הנוכחית, אך הדבר לא הסתייע בגלל אילוצים קואליציוניים.
גורמים שמלווים את נציגי ארגון הקהילות היהודיות ציינו, כי בפגישה הם גילו דאגה מהיעדרה של העבודה מהממשלה. לדבריהם, אמר שרון שלביצוע מהלך מדיני דרוש בסיס רחב בממשלה. גורמים במערכת הפוליטית ציינו שהסבר זה הוא בדיוק הסיבה שבעטייה תישאר האיחוד הלאומי מחוץ לממשלת שרון.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. הקרע מעמיק
צילום: רויטרס
מומלצים