שתף קטע נבחר

"מרד" בליכוד: ח"כים נגד שרון

בליכוד מתרעמים: "שרון מכר אותנו בזול". ח"כים חדשים איימו להצביע נגד הממשלה החדשה. בראש "האופוזיציה הפנימית" לשרון עשוי לעמוד סילבן שלום

על רקע חתימת ההסכמים הקואליציוניים, מתגבשת בליכוד "אופוזיציה פנימית" לראש הממשלה, אריאל שרון.
בראש "המורדים" עשוי לעמוד שר האוצר היוצא, סילבן שלום. תפקידו של שלום כבר הובטח לאהוד אולמרט, ומקורבי שר האוצר מאיימים שאם לא ימונה שוב לתפקידו, הוא יישאר מחוץ לממשלה ויעמוד בראש "אופוזיציה פנימית" לשרון.
בשורות הליכוד - החל מפעילי שטח, דרך מנהלי סניפים וראשי ערים ועד לחברי כנסת - יש התמרמרות רבה נגד שרון, בטענה שהוא "מכר את הליכוד בזול" במו"מ הקואליציוני עם המפלגות האחרות.

הח"כים החדשים נגד שרון

קבוצה של חברי הכנסת חדשים - בהם ענבל גבריאלי, אלי אפללו, דני בן לולו, רוחמה אברהם, יחיאל חזן, מיכאל גורלובסקי, רוני בר-און ומיכאל רצון - התכנסה אתמול במזנון הכנסת והכריזה על הקמת "אופוזיציה לוחמנית" לראש הממשלה. הח"כים הביעו זעם על התנהלותו של שרון במשא ומתן הקואליציוני, ועל כך שלא הובאו בפניהם ההסכמים הקואליציוניים. הם זעמו במיוחד על ביטול הישיבה של סיעת הליכוד שנועדה לאתמול, מבלי שנקבע לה מועד חדש. כמה מחברי הכנסת החדשים איימו להצביע נגד הסיעה בהצבעה על אישור הממשלה בכנסת.
ח"כ מיכאל איתן הצטרף ל"מורדים" והביע תמיכה בדרישתם לכנס את סיעת הליכוד בהקדם, כדי לדון בהסכמים הקואליציוניים. אולם הוא הסתייג מהאיום להצביע נגד הממשלה. "אתם לא יכולים להשתמש באיום הזה", אמר להם איתן. "אתם צודקים בטענותיכם, אבל זה נשק יום הדין. אסור להשתמש בו. חבר מפלגה משתמש באמצעי הזה אולי פעם אחת בחייו הפוליטיים".
ח"כ איתן דרש כבר בשבוע שעבר מיושב ראש סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, לכנס את הסיעה. ישיבת הסיעה נקבעה לאתמול (ג') בצהריים, אולם בוטלה בשל מזג האוויר הקשה ששרר בבירה. איתן צלצל הבוקר לסער ודרש ממנו לקבוע מועד חדש לישיבת סיעה. "אמרתי לו שזה לא רק עניין שלי לכנס את הסיעה", מספר איתן. "מוכרחים לכנס את הסיעה לפני ההצבעה בכנסת. אנשים לא יצביעו בשלשות ביום הדין, כפי שידרשו מהם בוודאי".

חברי מרכז מתארגנים להפגין

חבר מרכז הליכוד, עוזי כהן, עומד בראש קבוצה של חברי מרכז המתרעמים על אופן איוש התיקים. "אנחנו מתחילים להפעיל עכשיו את כוח הקרקע של הליכוד", אמר כהן ל-ynet, "כרגע מתארגנת קבוצה של חברי מרכז שיגיעו לעמוד מול לשכת ראש הממשלה, בדרישה להחזיר את תיק הפנים לליכוד. הליכוד ויתר על כמה עקרונות - לא יכול להיות ששינוי תקבל חמישה תיקים. כשהיינו 19 חברי כנסת, היו לנו הרבה יותר שרים". לדברי כהן, "הזעם של אנשי השטח הוא גם על הפקרת סילבן שלום ועוזי לנדאו. אי אפשר להפקיר את האנשים האלה".

בהכנת הכתבה השתתפו אילן מרסיאנו ודיאנה בחור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. ביקורת במפלגה
צילום: רויטרס
מומלצים