שתף קטע נבחר

המשטרה: נמצאו ראיות לזיופים בהתמודדות בין בורג לפואד

היחידה לחקירות הונאה סיימה את החקירה בפרשת החשד לזיופים בבחירות הפנימיות במפלגה ב-2001. הראיות: נגד בעלי תפקידים בקלפיות. עם זאת, לא נמצאה תשתית ראייתית לחשד ש"יד מכוונת" השפיעה על התוצאות

המשטרה הודיעה היום (ג') כי מצאה ראיות לזיופים בבחירות לראשות מפלגת העבודה לפני כשנה וחצי, שבהן התמודדו חברי הכנסת אברהם בורג ובן אליעזר. חומר החקירה הועבר לפרקליטות מחוז הצפון.
מממצאי היחידה הארצית לחקירות הונאה עולה, כי בעלי תפקידים בקלפיות, ובהם חברי ועדות ומשקיפים, זייפו לכאורה, תוצאות. במקביל, על פי יאח"א, בעלי זכות בחירה הצביעו שלא כחוק בבחירות. עם זאת, לא נמצאה תשתית ראייתית לחשד ש"יד מכוונת" השפיעה על תוצאות הבחירות, מעבר לרמת הקלפי המקומית.
בחודש ספטמבר 2001, התקיימו בחירות מקדימות במפלגת העבודה על מועמדות לראשות המפלגה בין יו"ר הכנסת דאז, אברהם בורג, ובין שר הביטחון דאז, בנימין בן אליעזר. בעקבות תלונתו של עו"ד שלוש, יו"ר ועדת הבחירות של המפלגה, הנחה היועץ המשפטי לממשלה בחודש נובמבר באותה שנה על פתיחת חקירה בשל חשדות לזיופים בכ-50 קלפיות, עליהן הוגש ערעור לוועדת הבחירות. החקירה התמקדה במקרים בהם נמצאה תשתית ראייתית ממשית, והתייחסה לקלפיות מהן עלו טענות מטעמם של שני המועמדים.
עם סיום החקירה, נמצאה תשתית ראייתית, לכאורה, לביצוע העבירות נגד בעלי תפקידים בקלפי, בהם חברי ועדת קלפי ומשקיפים, וכן נגד מספר מצביעים אשר הצביעו שלא כחוק.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : אביגיל עוזי
בורג. התמודד על ראשות העבודה
צילום : אביגיל עוזי
צילום: רויטרס
פואד. "אין תשתית ראייתית"
צילום: רויטרס
מומלצים