שתף קטע נבחר

בוגרי חיל המודיעין מארגנים מפגש עם קצין ששיבש מבצע

לפני חודש נחשף כי קצין ביחידת האיסוף של חל המודיעין לא העביר מידע למפקדיו לצורך מבצע, מחשש שאזרחים ייפגעו במהלכו. אלפי בוגרי חיל המודיעין קיבלו הזמנה למפגש תמיכה בקצין

פרסום ראשון: בוגרים ששירתו בעבר בחיל המודיעין וראשי תנועת הסרבנים במילואים יקיימו היום (יום ו') בתל אביב מפגש תמיכה בקצין מיחידת האיסוף המרכזית של חיל המודיעין 8200, אשר סירב להעביר מידע לצורך מבצע בשטחים, מכיוון שחשש שאזרחים עלולים להיפגע במהלכו.
ההודעה על המפגש עברה בדואר האלקטרוני בין אלפי בוגרי חיל המודיעין לדורותיהם, אולם לא ברור כמה מהם מתכוונים להגיע למפגש. בהודעה שהועברה, מפורט תוכן המפגש ועל פיה ייערך במקום דיון לקראת ניסוח עצומת תמיכה בקצין הסרבן, החלטה לגבי המשך הפעילות בעניינו, ופגישה עם נציגי תנועת הסרבנים במילואים - "האומץ לסרב".
עדיין לא ברור היחס של אותו קצין לתנועת התמיכה המתגבשת סביבו וזאת בעיקר משום שמעולם לא סירב לקיים פקודה, לא סרב לשרת בשטחים וגם לאחר האירוע שבו היה מעורב הוא לא נשפט, אלא רק הועבר מתפקידו.
לפני כחודש נחשף לראשונה ב"מעריב", כי הקצין בדרגת סגן, נתבקש להעביר מידע שנאסף באחת הערים ברשות לקראת תקיפה של חיל האוויר, אשר תוכננה בתגובה לפיגוע התופת בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב.
אותו קצין דיווח למפקדיו על כך שהתקיפה עלולה לפגוע באזרחים ודיווחו לא טופל ברצינות ובמהירות הנדרשת. כך שבסופו של דבר, לא סרב להעביר את המידע אלא רק נמנע והתחמק מהעברתו. לשניים ממפקדיו ביחידה נרשמו הערות פיקודיות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים