שתף קטע נבחר

הנאנסת תובעת את האנס

לא אכפת לי כמה פיצויים יפסקו לי, אומרת הצעירה בתביעתה, ומותירה זאת בידי בית המשפט. מדובר בבת 19 שנאנסה באלימות רבה במהלך מסיבת רווקים - בידי שני גברים

צעירה שנאנסה אונס אכזרי במהלך מסיבת רווקים, תובעת היום (א') בבית המשפט המחוזי בתל אביב את האנס, ומבקשת מבית המשפט להכיר בנזקים הנפשיים והפיזיים שנגרמו לה בעקבות האונס שעברה. מדובר במקרה נדיר של תביעה אזרחית מצד קרבן - נגד אנס.
הנאנסת, צעירה בת 19, נאנסה לפני כשנה על ידי רמיז מירזייב, כאשר הגיעה במקרה למסיבת הרווקים שלו. השניים נשארו לבד בחדר, כאשר אמר לה מירזייב, לדבריה, "אני רוצה אותך". הצעירה סירבה ויצאה מהחדר. מירזייב קרא לה לחזור והבטיח כי לא ישוב על דבריו. אז ביקש ממנה להיכנס לחדר השינה כדי להראות לה את המתנות שקיבל, אך היא סירבה.
מירזייב התרתח, תפס אותה בכוח ומשך אותה לחדר. שם השכיב אותה על המיטה, החזיק בשתי ידיה בכוח והתיישב על רגליה. הוא הפשיט אותה ואנס אותה, תוך שהוא מורה לה כל העת "להיות בשקט". האונס האלים כלל גם סטירות, חבטות ואגרוף בצלעות. לאחר שסיים מירזייב את מעשיו, נכנס אחד מחבריו לחדר ואנס גם הוא את הצעירה. האנס השני לא נתפס עד היום וזהותו איננה ברורה.
לפני כחודשיים הורשע מירזייב בבית המשפט המחוזי, ונידון לחמש שנות מאסר וחצי. בכתב התביעה שהגישה הצעירה לבית המשפט היא כותבת כי מאז האירוע היא סובלת מכאבים בלב, כאבי ראש, כאבי בטן וקוצר נשימה; כמו כן היא סובלת מטראומה ואינה מסוגלת לקיים יחסי זוגיות. לדבריה, היא חוששת שלא תוכל להקים משפחה בעקבות האונס.
הצעירה מספרת כי פוטרה כבר משני מקומות עבודה, לאחר שבזמן העבודה סבלה מהתקפי חרדה, שהתבטאו באובדן הכרה וקוצר נשימה. בשני האירועים הובהלה לבית החולים באמבולנס - ובעקבותיהם פוטרה. כיום היא איננה עובדת או לומדת, וסובלת מדיכאון קשה.
עורך דינה של התובעת, רמי קרופניק, אומר בתביעה כי מאז האונס החלה הצעירה להשתמש בסמים, ורק כך היא מצליחה להרגיע את עצמה ולשכוח את הזוועה שעברה.
הנאנסת הותירה לבית המשפט לקבוע את גובה הפיצויים: "אין סכום כספי אשר יוכל לפצות ולהשיב אותי למצב בו הייתי לפני האונס", היא אומרת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
(אילוסטרציה)
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים