שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האם צרפת תחקור את יאסר ערפאת?
  6 משפחות של נרצחים בפיגועים הגישו תלונה נגד ערפאת בפאריס. עורכי דינם מסרו כי התלונה תיחקר. החשד: רצח עם ופשעים נגד האנושות

  שש משפחות יהודיות המתגוררות בישראל, בעלות אזרחות צרפתית, הגישו קובלנה לבית המשפט המחוזי בפאריס נגד יאסר ערפאת. עורכי הדין שמייצגים אותם מסרו כי הקובלנה התקבלה והשופטת-חוקרת, מישל קולה, פתחה בחקירה.
  יקיריהן של המשפחות נרצחו בפיגועים בסבארו, ברחוב בן יהודה בירושלים ובמלון פארק בנתניה.
  התביעה הוגשה בהתאם לחוק הצרפתי המתייחס לפשעים נגד האנושות ומתבססת גם על החוק הבינלאומי בנושא. סעיפי כתב התביעה הם רצח (ניסיונות ושותפות), טבח (ניסיונות ושותפות), פעולות רצוניות לגרימת נזק חמור (ניסיונות ושותפות), מעשי טרור והקמת ארגון טרור תוך שיתוף פושעים במטרה להטיל פחד בציבור.
  התביעה מפרטת בלמעלה מ-50 דפים את מעשי הפשע: פיגועי התאבדות, פיגועי ירי למיניהם ומכוניות תופת שהרגו או פצעו את קורבנות הפשע.
  66 מסמכים שונים הוצמדו לתביעה, יחד עם קלטות וידאו ובהן נאומים של שייחים במסגדי עזה, בהם הם מסיתים ישירות ובעקיפין להרג יהודים, וכן ציטוטים מספרי לימוד ומדריכי מורים פלסטינים שנועדו להסית לשנאה והפלייה נגד יהודים, וכן נאומים שונים של ערפאת.
  התביעה טוענת כי לפי החוק הבינלאומי, העומד בראש הארגון הוא האחראי לפשעים. "מנהיגים, אזרחיים או צבאיים חייבים למנוע מעשי פשע של הכפופים להם, ולהעניש את המבצעים", טוענים התובעים. התביעה גורסת כי לערפאת היה את הכוח והאמצעים למנוע מעשי טרור, רצח ואלימות, אך לא רק שלא מנע זאת, אלא ארגן ומימן אותם עם תקציב הרשות הפלסטינית, אליו מועברים כספי תרומות מהאיחוד האירופי.
  לטענת התובעים, האינתיפאדה האחרונה תוכננה מראש, כפי שהוצהר בפומבי על ידי מספר מנהיגים פלסטינים. ערפאת שיחרר אסירים באמצעות מדיניות "הדלת המסתובבת", ולפיכך נחשב לעוזר ומסייע לדבר עבירה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים