שתף קטע נבחר

שיא בקפלן: 5,511 תינוקות ב- 365 יום

בבית החולים מתכננים לבנות קומה נוספת לחדרי הלידה. פרופ' חגי ציון: בגלל המצב אנשים נשארים בבית ועושים ילדים

5,511 לידות נספרו בבית החולים קפלן ברחובות בשנת 2002 – מספר שיא מאז הקמת בית החולים. בממוצע בשנה האחרונה נולדו במרכז הרפואי 15 ילדים ביום.
מנהל חטיבת נשים ויולדות במרכז, פרופ' חגי ציון, אמר כי מאז שחטיבת הנשים והיולדות עברה לבניין החדש לפני כשלוש שנים, ישנה עלייה מתמדת של כ- 25 עד 30 אחוז בהיקף הלידות בכל שנה.
במבנה החדש של מחלקת היולדות בקפלן תשעה חדרי לידה אישיים, ושני חדרי ניתוח חדשים הצמודים להם. פרופ' ציון אומר כי אם מגמת העלייה בלידות תימשך גם בשנה הקרובה, יבנה המרכז קומה נוספת לחדרי לידה בבניין. "יותר נשים מהסביבה באות ללדת אצלנו היום בשל השיפור הניכר בתנאים הפיסיים של חדרי הלידה במבנה החדש, והרמה הגבוהה של השירות הרפואי".
פרופ' ציון אומר כי בשנתיים האחרונות מסתמן גידול במספר הלידות באזור. "אני מעריך כי זו תוצאה של האינתיפדה, החשש מפיגועים, גם המצב הכלכלי שהחמיר. אנשים נשארו לבלות יותר בבית וכפי הנראה התפנו גם לעשות ילדים. המרכז הרפואי משרת את תושבי רחובות והסביבה ואת תושבי קרית מלאכי ואשדוד, ערים שכל הזמן מתפתחות וגדלות".
לדברי פרופ' ציון, המיילדות במרכז הרפואי קפלן הוכשרו ליילד גם בשיטת לידה טבעיות ואלטרנטיבות והן ערוכות לסייע ליולדות שיבקשו זאת. "נשים שמבקשות ללדת לידה טבעית בסיוע שיאצו ומסאז'ים, מוזמנות להתקשר למרכז הרפואי ולתאם פגישה מקדימה עם המיילדת לסיור בחדרי הלידה ולהדרכה ללא תשלום".
בה בעת מאפשרים בקפלן ליולדת לבחור ללדת בניתוח קיסרי. "אנו מסבירים ליולדת את הסכנות שבניתוח, אבל אם היא בכל זאת בוחרת בניתוח ואין לה מחלות רקע – אנחנו מאפשרים את זה. הניתוח נעשה בהרדמה מקומית בנוכחות הבעל". בימים אלה שוקלים בקפלן להיענות לבקשות הילדות, ולבנות שני חדרי לידה ביתיים. "אלה יהיו חדרים גדולים עם תנאי ביתיים ,כמו מטבח ושירותים ומקום לכל המשפחה. החדרים יאפשרו לידה ביתית עם פיקוח רפואי צמוד".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
15 לידות בממוצע ליום
צילום: עמית שאבי
מומלצים