שתף קטע נבחר

משרד החוץ זועם: בבי.בי.סי לא מאמינים לנו

הכתבה ששודרה בתחנה הבריטית על הפיגוע בחיפה, הביעה ספקנות בדבר מכתב שנמצא על גופו של המחבל המשבח את פיגועי ה-11 בספטמבר. משרד החוץ: "מוכנים לקבל ביקורת, אך יש גבול"

במשרד החוץ זועמים על כתבה ששודרה אתמול (יום ה') בבי.בי.סי ורמזה שישראל "פיברקה" את המכתב שנמצא על גופו של המחבל שהתפוצץ בחיפה, המשבח את הפיגוע במגדלי התאומים.
בכתבה, ששודרה בתחנת הטלוויזיה הבריטית, ועסקה בפיגוע בחיפה, אמרה הכתבת כי יש לנהוג במשנה זהירות בטענה של משטרת חיפה אודות מציאת מכתב על גופו של המחבל שמשבח את פיגועי ה-11 בספטמבר. על פי המסר שהועבר בכתבה, בבי.בי.סי לא בטוחים שאכן קיים מכתב כזה ו"לכן יש להתייחס למידע בספקנות".
משרד החוץ פנה למנהל הבי.בי.סי בלונדון במחאה חריפה על השידור שהושמע גם לאחר שמשרד החוץ דאג לשלוח את המכתב לידי הכתבת ששידרה את הכתבה.
גורמים במשרד החוץ אמרו ל-ynet: "אנחנו מוכנים לקבל ביקורת, אך יש גבול לכל דבר. הבי.בי.סי נוטה להעביר לצופיו דיווחים חד צדדיים לטובת הצד הפלסטיני ומטיל ספק ללא הרף באמינות הדיווח הישראלי. לא רק שהבי.בי.סי שידר דיווח לא נכון, אלא גם אחרי שקיבל את המסמך המקורי - לא מצא לנכון להציג אותו בפני הצופים".
אנדרו סטיל, מנהל שלוחת בי.בי.סי בירושלים, אמר בתגובה כי "הדיווח על המכתב נמסר רק 10 דקות לפני העלייה לשידור, לכן הוחלט לנהוג בו בזהירות. הבי.בי.סי גאה בסטנדרטים העיתונאיים הגבוהים שלו אשר ידועים בכל העולם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המכתב שהשאיר המחבל
צילום: איי פי
הפיגוע בחיפה. נזיפה לבי.בי.סי
צילום: איי פי
מומלצים