שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חברי אש"ף דנו במינוי אבו מאזן לראש ממשלה
  יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, הציג לחברי המועצה המרכזית של אש"ף את אבו מאזן כמועמדו לראשות הממשלה. ערפאת קרא להפסקת אש. בזרוע הצבאית של הפתח מתנגדים למינוי אבו מאזן

  המועצה המרכזית של אש"ף התכנסה הבוקר (שבת) ברמאללה לדון בשינוי החוקה הפלסטינית לקראת בחירת מועמד לראש הממשלה.
  המועצה צפויה לאשר את השינוי בחוקה בתום כינוסה מחר. בכינוס מחר צפויים חברי המועצה לדון גם בסמכויות של ראש הממשלה. המינוי יאושר כנראה ביום שני בישיבת המועצה המחוקקת הפלסטינית. שלשום הודיע ערפאת כי מועמדו לתפקיד הוא מזכיר הוועד הפועל של אש"ף, מחמוד עבאס (אבו מאזן).
  את כינוס המועצה המרכזית של אש"ף פתח יו"ר המועצה, סלים זענון, שקרא לפלגים הפלסטיניים להימנע מפעולות שיש בהן כדי לתת תירוצים לישראל להסלים את מלחמתה בפלסטינים. זענון קרא לפלגים הפלסטיניים לכבד את הנהגתם.
  יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, שנאם בפני המועצה המרכזית שב והציג את מועמדו לראשות הממשלה, אבו מאזן. הוא אמר שההנהגה הפלסטינית מחוייבת לרפורמות, ועל בסיס זה ייבחר ראש ממשלה.
  ערפאת קרא לכל הפלגים הפלסטיניים לאמץ את יוזמת הפסקת האש המצרית "כדי לא לשחק לידי ישראל". הוא גינה את הטרור, "בין אם מדובר בישראלים או בפלסטינים". לדברי ערפאת, "שלום עם ישראל הוא בחירה אסטרטגית של העם הפלסטיני והמאבק נועד להקים מדינה פלסטינית לצד ישראל תוך השגת ביטחון, יציבות ושלום לשני העמים ולעמי האזור".
  ערפאת אמר ש"ישראל היא המניע והמסית העיקרי למלחמה הצפויה בעיראק, שכן היא מבקשת להגביר את אחיזתה באזור ובאוצרותיו באמצעות מלחמה". הוא שב ואמר שישראל משתמשת בגזים אסורים ובאורניום מועשר "וזה מה שאומרים מומחים בינלאומיים ולא רק אנחנו. הפכנו לשדה ניסוי של ישראל. ממשלת ישראל מבצעת מלחמת השמדה המונית נגד הפלסטינים".
  ערפאת הוסיף: "ממשלת ישראל פועלת בצורה אינטנסיבית כדי לנצל את הנסיבות הבינלאומיות החדשות שנוצרו לאחר ה-11 בספטמבר כדי להסלים את מלחמתה, שאותה החלה לפני יותר משנתיים נגד הפלסטינים, מלחמה שבאה לאחר ביקורו של שרון במסגד אל אקצה שבעקבותיו בוצע טבח במתפללים חפים מפשע".
  בתוך כך, נשמעים גם קולות התנגדות למינויו של אבו מאזן לראש ממשלה, בעיקר בזרוע הצבאית של הפתח. זאת בשל התבטאויותיו של אבו מאזן נגד הפיגועים ונגד האופי המזויין של האינתיפאדה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  קורא להפסקת אש. ערפאת
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  התנגדות גוברת למינוי אבו מאזן
  צילום: איי פי
  מומלצים