שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שרון: נחישות כשל בוש היתה מונעת את השואה
  ראש הממשלה משבח את מדיניות הממשל האמריקני בעניין עיראק, ומעריך: הכרעה במפרץ תיצור חלון הזדמנויות לקידום התהליך המדיני

  "אם וכאשר תהיה מלחמה בעיראק, ייתכן שייפתחו במזרח התיכון אפשרויות נוספות, שיאפשרו לנו להתקדם לתהליך מדיני ולתהליך שלום בעקבותיו". כך אמר היום (ב') ראש הממשלה, אריאל שרון, בישיבת סיעת הליכוד בכנסת.
  שרון אמר כי "הטרור הוא המכשול הגדול ביותר להתקדמות בתהליך המדיני, שאנו רוצים להתחיל בו מוקדם ככל האפשר".
  ראש הממשלה שיבח את נחישות הממשל האמריקני במלחמה בטרור, ומתח ביקורת מרומזת על מבקרי המדיניות הנוכחית של וושינגטון: "אם בשנות ה-30 הייתה מנהיגות כה נחושה להילחם במשטרים רודניים, ייתכן שאז אנחנו, כבני העם היהודי, לא היינו משלמים מחיר. בימים אלה חשוב לחשוב גם על כך".
  שרון אמר כי "ישראל אינה לוחצת להקדים את המלחמה או מבקשת את דחייתה, אך יודעת שיש כאן ניסיון הכרחי לשים קץ ליכולת של משטרים רודניים לסכן אותנו, את האזור ואת העולם כולו. העולם מבין זאת היום יותר מבעבר".
  ראש הממשלה שרון גם הודיע כי הגורמים היחידים שיורשו להתראיין בתקשורת בנושא המלחמה בעיראק הם ראש הממשלה, שר הביטחון שאול מופז ושר החוץ סילבן שלום. שרון אמר את הדברים על רקע "הפטפטת" של בכירים ישראלים בנושא עיראק בשבועות האחרונים.
  השר סילבן שלום אמר בישיבת הסיעה כי לא ברור אם ארה"ב תשיג רוב במועצת הביטחון של האו"ם. לדבריו, "כרגע, עומדות לצידה בריטניה, ספרד ובולגריה, ומתנדנדות, גינאה וקאמרון, שמושפעות מאוד מעמדתה של צרפת, ועמן ארבע מדינות נוספות. ייתכן כי רוסיה וצרפת יחליטו להטיל וטו על הצעת ההחלטה האמריקנית".
  שלום אמר כי שוגרה הנחייה ברורה לנציגויות ישראל בחו"ל שלא להתראיין בנושא העיראקי והוסיף, כי הסיכויים לכך שישראל תותקף, נראים כרגע קטנים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים