שתף קטע נבחר

הרב אלישיב: "איתם זומם להחריב את היהדות"

מנהיג הציבור הליטאי ניסח גילוי דעת התוקף בחריפות את איתם והצטרפות המפד"ל לממשלה "עם האיש המשחית" (יוסף לפיד). מועצת גדולי התורה של יהדות התורה תאשר היום את גילוי הדעת

מועצת גדולי התורה של יהדות התורה אמורה להתכנס היום (א') בבני ברק כדי לאשר גילוי דעת ובו התקפה חריפה נגד ההנהגה הפוליטית של המפד"ל, ובעיקר נגד יו"ר המפלגה ושר השיכון, אפי איתם.
גילוי הדעת, שניסח מנהיג הציבור הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, יפורסם עם קבלת אישור מועצת גדולי התורה, ויופץ בעיתונות החרדים. בגילוי הדעת תוקף הרב אלישיב ישירות את איתם: "לאותם מנהיגים הקוראים לעצמם דתיים ושומרי מצוות שנתחברו לרשעים...מנהיגים אלו חברו לאיש משחית (יוסף לפיד) ..הם זוממים להחריב את היהדות כפי המפלגות האחרות ..ארס השנאה נוטף בדיבורם".
הנושא המרכזי בכינוס יהיה כיצד לגרום לפרישת המפד"ל מהממשלה. הכוונה היא לארגן משלחות לרבני הציונות הדתית כדי לנסות ולהשפיע עליהם לתמוך במהלך. "הרי כלפי חוץ הרבנים הללו יוצאים נגד הפגיעה בסטטוס קוו", אמרו מקורבי הרב אלישיב.
עוד לפני פרסומו הרשמי של גילוי הדעת, משלחת לא רישמית הגיעה לביתו של הרב אברהם שפירא, כדי לבדוק את עמדתו בעניין. הרב שפירא ביקש לקבל את הנוסח הסופי של גילוי הדעת, וכשזה יגיע אליו, הבטיח, ייתן דעתו.
איתם אמר בתגובה כי "יש להצטער על כל ביטוי נוסף של קיטוב ומחלוקת. המפד"ל מתייעצת ונוהגת בענייני הלכה על פי דעת רבני הציונות הדתית. הישיבה המשותפת עם שינוי בממשלה לא קלה, אך היא מהווה בשורה ואתגר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
איתם. "בשורה ואתגר"
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
הרב אלישיב. זוממים להחריב את היהדות
מומלצים