שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שירה פעם בחודש

  חדש ברשת: עיתון אינטרנט חודשי שעוסק בשירה, פרוזה, צילום ואמנות

  בשבועות האחרונים הושק ברשת האינטרנט עיתון ישראלי חדש לשירה, פרוזה ואמנות. העיתון הוירטואלי www.okapi.co.il נקרא על שם החיה אוקפי, חיה נדירה ורב גונית ממשפחתה של הג'ירפה. עורכת העיתון, טלי וישנה, חובבת וכותבת שירה שנמצאת בימים אלה בחופשת מחקר בארה"ב ועובדת על פרוייקט הגנום האנושי, אומרת: "כל הקונספט מאחורי האתר מדבר על רב-גוניות ועל מתן מקום למגוון עשיר של סגנונות כתיבה. אוקפי היא חיה בעלת רגלים מפוספסות כמו של זברה, ראש שדומה לשילוב בין סוס לג'ירפה וגוף שמזכיר חמור. זה מעניין ומסקרן מצד אחד ומשדר מגוון רחב של רבדים מהצד השני, וזה בדיוק מה שרצינו".
  לדבריה הרצון האמיתי הוא להניח יסודות לאתר רחב יותר שיגע בצדדיה השונים של האמנות הישראלית ויכלול שירה, פרוזה, אמנות פלסטית ומוזיקה, וייבחן את האספקטים השונים של היצירות והיוצרים. במערכת העיתון הוירטואלי, שיתחדש אחת לחודש, חברים וישנה וסגנה בילי פטריק או'ניל, מעורכי "במה חדשה", ניסים טורקיה, הסופר והאמן יורם קופרמינץ ("אוקטובר יומן מלחמה"), עודד רז, הסופר עמיר רפופורט, ערן שפי ואחרים. "אנחנו אנשים בעלי נקודות מבט שונות, שאת כולנו מאחד אהבת האמנות ומטרתנו לתת לה במה איכותית ומגוונת. בחרנו להקים אתר אינטרנט, מכיוון שהרשת מעניקה לנו את האפשרות להגיע למגוון רחב יותר של דעות וסגנונות", אומרת וישנה, אך מדגישה שאין בכוונתם להתמחות באמנות מקוונת. לאחר קריסתו של אתר השירה "דג אנונימי", שהיה היחיד שפעל לדבריה ברשת האינטרנט והפעיל מערכת עורכים עם אג'נדה ושיקול דעת עריכתי, ב"אוקפי" מקווים להיכנס לתוך החלל שנפער ולמלא אותו. "קיים חוסר מורגש, והמטרה שלנו היא ליצור במה איכותיות לאמנות טובה".
  בכל גיליון של העיתון החודשי ניתן יהיה למצוא טורים קבועים לשירה, פרוזה, מאמרי ביקורת וטורים אישיים בתחומי האמנות השונים. גולשים מעוניינים יכולים לשלוח באמייל למערכת סיפורים קצרים, שירה, מאמרים בנושאי שירה, פרוזה, צילום, מוזיקה ואמנות וכן קבצי מוזיקה.


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים