שתף קטע נבחר

רכבת ישראל: אסור לצלם בתוך הקרונות

הורים התבקשו להפסיק לצלם את ילדיהם ברכבת ולמסור את סרטי הצילום. מהנהלת הרכבת הסבירו שאלה הם הנהלים אך לא ידעו להסביר למה

אחרי שברכבת ישראל הצליחו לפתור כבר את כל הבעיות של איחורים ולחץ של נוסעים בקרונות התפנו אנשי הבטחון של הרכבת לטפל בבעיה אקוטית של ממש: צילומים בתוך קרונות הרכבת.
הורים שנסעו בפורים עם ילדיהם המחופשים מחיפה לתל אביב וביקשו לצלם את הילדים המחופשים ברכבת - הוקפו בידי המאבטחים של הרכבת שדרשו מהם להפסיק לצלם ולמסור להם את סרטי הצילום או הקלטות שבהן צולמו הילדים.
ההורים המופתעים התנגדו כמובן ולעזרתם נזעקו גם הנוסעים האחרים, שביקשו לדעת אם הרכבת היא מתקן צבאי סודי או אולי הועבר הבור מהקריה לקרונות הרכבת.
המאבטחים שהיו קצת נבוכים מההתנגדות ומהתגובות הנזעמות של הנוסעים אמרו כי הם רק ממלאים הנחיות לפיהן אסור לצלם במתקני הרכבת (בתחנות ובקרונות) ללא קבלת אישור מראש.
מבדיקה שערכנו עם הנהלת הרכבת התברר שאכן הצדק עמם. לפי תקנות הבטיחות של הרכבת (כנראה שהן לא עודכנו עוד מתקופת הרכבת החיג'זית) מי שמבקש לצלם בתחנות הרכבת או בקרונות - חייב להגיש בקשה מראש להנהלת הרכבת שבה עליו לציין באיזה יום ברצונו לצלם, היכן הוא מתכוון לצלם ולחתום על המסמך הפוטר את הרכבת מכל אחריות לנזק גופני וחומרי שיגרם לו או לצוות הצילום. בנוסף הוא חותם על התחייבות לשאת בכל נזק שיגרם לצד שלישי עקב פעילות זאת וחותם על תמצית כללי הבטיחות של הרכבת.
החלת כללים אלה המיועדים לצלמים מקצועיים גם על אזרחים הנוסעים לתומם ברכבת ומבקשים לצלם את ילדיהם המחופשים - לא מפריעה כנראה להנהלת הרכבת. אלה הם הנהלים הבטיחותיים - נאמר לנו. אבל אף אחד לא ידע להסביר לנו ממש מה הקשר בין בטיחות לבין צילום ילדים בתוך הרכבת.
בעקבות הפניה שלנו הוחלט לפנים משורת הדין להורות למאבטחים לא למנוע בחג הפורים מנוסעים המבקשים לצלם ילדים מחופשים בתוך הקרונות לעשות זאת. בתחנות הרכבת, לעומת זאת, אסור היה לצלם גם בחג עצמו, כי זה לא בטיחותי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום לע"מ
רכבת. הצילום מסוכן
צילום לע"מ
מומלצים