שתף קטע נבחר

רובינשטיין לכנסת: הסירו חסינותה של בלומנטל

היועץ המשפטי לממשלה פנה ליו"ר הכנסת וביקש להסיר את חסינותה של בלומנטל לקראת אפשרות שתועמד לדין. בלומנטל חשודה בעבירות שוחד ושחיתות בפרשת "סיטי טאוור". רובינשטיין: "חברה שומרת חוק איננה יכולה לקבל נורמה כזו"

צעד נוסף בדרך להעמדתה לדין של חברת הכנסת נעמי בלומנטל בחשד לעבירות שוחד ושחיתות.
היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, פנה היום (ה') ליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, בבקשה שהכנסת תחליט להסיר את חסינותה של חברת הכנסת נעמי בלומנטל מהליכוד. מדובר בצעד הכרחי לקראת העמדתה לדין בבית משפט השלום בתל-אביב. לפי שעה, לא נמסרה תגובה מטעם בלומנטל לקריאה להסיר את חסינותה.
בראשית ינואר העבירה המשטרה לפרקליטות המדינה את ממצאי החקירה בעניין פרשת "סיטי טאוור". על-פי חומר החקירה, נמצאו ראיות לכאורה לכך שבלומנטל מימנה את אירוחם של מספר חברי מרכז הליכוד במלון היוקרתי, והעניקה לחברי מרכז מתנות וטובות הנאה בהזדמנויות אחרות, וזאת בתמורה לתמיכתם בה בבחירות הפנימיות במפלגה.
בפרשה הזאת נחקר גם נהגה ועוזרה של בלומנטל, אבי אוסקי, ופעיל הליכוד מיכאל אלנקווה. אלנקווה חשוד שתיווך בין בלומנטל וקבלני הקולות ושילם למלון את הוצאות האירוח, בסך 12 אלף שקלים. אוסקי נעצר בחשד שהעביר את המעטפה ובה הכסף מבלומנטל לאלנקווה.
לאחר חקירתה של חברת הכנסת בלומנטל ולנוכח שתיקתה בחקירה פיטר אותה ראש הממשלה, אריאל שרון, מתפקידה כסגנית שר התשתיות. עורך דינה של בלומנטל כתב לראש הממשלה מכתב תגובה ובו טען ששרון "שפט את בלומנטל, למרות שלא נמצא בה פסול".

רובינשטיין: "נורמות בלתי נסבלות"

לפי טיוטת כתב האישום, שבכוונת המשטרה להגיש, ביצעה בלומנטל עבירות של שחיתות ושוחד בחירות, בזמן שכיהנה כסגנית שר התשתיות הלאומיות.
במכתב ששלח רובינשטיין ליו"ר הכנסת נכתב כי על-פי המיוחס לבלומנטל, היא תיאמה עם אלנקווה כי תממן אירוח של חברי מרכז בבית המלון. נקבע כי האירוח יאורגן על-ידי אלנקווה, שיפעל למען בחירתה בפריימריס בליכוד. רובינשטיין מציין כי על-פי טיוטת כתב האישום, בלומנטל מסרה לנהגה אבי אוסקי סכום של 12 אלף שקלים במזומן, על חשבון הזמנת חדרים במלון. החדרים אכן הוזמנו, ומספר חברי מרכז התארחו במלון. ח"כ בלומנטל היתה המועמדת היחידה שהופיעה בפניהם בכינוס זה.
רובינשטיין התייחס בפנייתו לזכות השתיקה עליה שמרה ח"כ בלומנטל בחקירתה במשטרה, כאשר סירבה להתייחס לשאלות שהוצגו בפניה. לדבריו, החשדות המיוחסים לה מבוססים על עדויותיהם של שאר המעורבים בפרשה.
היועץ המשפטי כותב בפנייתו כי "מדובר בעבירה מובהקת על החוק וחובתנו היא לאכוף את החוק". הוא מוסיף: "חברה שומרת חוק, המבקשת לשמור מכל משמר על טוהר הבחירות, לב ליבו של ההליך הדמוקרטי, איננה יכולה לקבל נורמה כזו של טובות הונאה הניתנת לבוחרים. לא למדינות נחשלות ולמשטרים מושחתים עלינו להידמות, ועל-כן יש לנקוט גישה מחמירה כלפי תופעות פסולות, שראשיתם מימון לילה במלון. אם לא נאבק בהן, קל להגיע למורד המדרון החלקלק של תופעות חמורות עוד יותר".
לדברי רובינשטיין, כאשר בחרה ח"כ בלומנטל להשתמש בזכות השתיקה במשטרה איבדה את זכותה לטעון את טענותיה בהליך של שימוע. הוא כותב כי "לנוכח שתיקתה של ח"כ בלומנטל בחקירתה ונסיבות התנהגותה, העולה מהעדויות בתיק, נראה שאף היא חשה שהמעשה הנעשה על ידיה אינו בתחום המותר, שאילולא כן היתה מוסרת את גרסתה".
במקביל להכנת טיוטת כתב אישום נגד ח"כ בלומנטל, הוכנה גם טיוטת כתב אישום נגד מיכאל אלנקווה, בו הוא מואשם בעברות של שחיתות וקבלת שוחד בחירות.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
להסיר החסינות. רובינשטיין
צילום: גלי תיבון
צילום: גרמי פלדמן
בדרך למשפט. בלומנטל
צילום: גרמי פלדמן
מומלצים