שתף קטע נבחר

תל אביב: הוארך מעצרו של הצעיר החשוד כפדופיל

פרקליטו של החשוד, איתי ליבוביץ', תושב תל אביב, ביקש לשלוח את מרשו לבדיקה פסיכולוגית. בחקירתו במשטרה הכחיש ליבוביץ' את החשדות נגדו אך בהמשך נשבר וטען שהוא סובל מבעיה פסיכולוגית, שגרמה לו לאנוס ילדות. במשטרה בודקים אם הוא אנס ילדות נוספות מלבד השתיים שהתלוננו

בית משפט השלום בתל אביב האריך הבוקר (ו') בעשרה ימים את מעצרו של איתי ליבוביץ', בן 24, מתל אביב החשוד שאנס שתי ילדות בנות 9 ו-10. לטענת המשטרה, החשוד הודה במיוחס לו ואף שיחזר את המעשה.
ליבוביץ', שאינו בעל עבר פלילי, נעצר אתמול על ידי בלשי משטרת מרחב ירקון. בבית המשפט טען בא כוח המשטרה, רס"מ נחום באבקוף, כי החשוד הודה ושחזר את המעשים, אולם פעל גם לשבש את מהלכי החקירה ולכן המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-15 ימים.
בחקירתו הודה החשוד בארבעה מקרים נוספים בהם לכאורה ניסה לאנוס ילדות בנות 10 - שני מקרים בתל אביב, אחד בגבעתיים ורביעי ברמת גן שם עבד כשליח בחברת שליחויות.
תת ניצב אהרון עזרא, מפקד מרחב ירקון במשטרה, סבור כי "אלו כל המקרים בהם הוא חשוד. אין לו מה להסתיר מאיתנו כיוון שהוא הודה ושיחזר את שני מקרי האונס ובארבעה ניסיונות אונס נוספים.
פרקליטו של ליבוביץ', עו"ד זאב אלוני, אמר בעת הדיון כי ליבוביץ' ניסה להתאבד לאחר החקירה הראשונית שעבר וכי הוא לקח כדורים בביתו. כמו כן טען אלוני כי ליבוביץ' עבר חיים לא קלים מבחינה נפשית וביקש לשולחו לבדיקה על ידי הפסיכיאטר המחוזי.
שופט בית משפט השלום, אליהו בכר, כתב בהחלטתו כי לאור חומרת העבירות המיוחסות לחשוד והסכנה לביטחון הציבור, יש להשאירו במעצר והאריך את מעצרו בעשרה ימים.
בסיום הדיון ביקש פרקליטו של ליבוביץ' להוציא צו איסור פרסום על שמו ותמונתו של החשוד, כי אביו גוסס ממחת הסרטן בבית חולים. השופט בכר דחה את הבקשה ואמר כי למרות הטרגדיה המשפחתית, לנוכח המעשים והצרכים הנוספים הנדרשים בחקירה, הוא אינו יכול להיענות לבקשה.

החשוד: שליח על קטנוע

מראשית השבוע עמלו עשרות שוטרים בניסיון לאתר את הפדופיל ופורסם אף קלסתרון שלו (בתמונה מימין) על פי תיאור שמסרה אחת הקורבנות.
במשטרה העריכו כי החשוד הוא שליח על קטנוע שעקב אחר הילדות, ואז נכנס לבתיהן ושם אנס אותן. אתמול בצהריים הבחינו בלשים בשליח על קטנוע באזור אבן גבירול בתל אביב. השליח עורר את חשדם של השוטרים, בשל הדמיון הרב לקלסתרון. הם החלו לעקוב אחריו ועצרו אותו. החוקרים נטלו ממנו דגימות דם, כדי לנסות ולהצליב עם בדיקות ה-DNA שנלקחו מהקורבנות, ושחררו אותו לביתו.

תחילה הכחיש, בהמשך נשבר והודה

החשוד הכחיש תחילה את המיוחס לו, אולם לאחר שנלקחו בדיקות ה-DNA, הבין כנראה שהמשטרה מסוגלת להפלילו וביקש מחבר שלו, המיודד עם שוטר, לסייע לו להתייצב שוב בפני החוקרים. השוטר נפגש עימו והוביל אותו שוב למטה מרחב ירקון.
בחקירה השנייה קשר עצמו החשוד לשני מעשי האונס הקשים. הוא סיפר לחוקרים שהוא סובל מבעיה פסיכולוגית נפשית הקשורה בילדות צעירות, ולכן עשה את אשר עשה. החוקרים סבורים כי הוא ניסה לאנוס ילדות נוספות.

נאנסו בחזרה מבית הספר

חקירת המשטרה נפתחה לאחר שבשני המקרים, הצליח אלמוני לחדור לבתיהן של שתי ילדות, זמן קצר לאחר שחזרו בצהריים מבית הספר. בשני המקרים, האנס עקב אחר שתי הילדות שחזרו מבית הספר, נכנס לבתיהן ואנס אותן, תוך שאיים לפגוע בהן, אם יספרו למישהו על שאירע. שתי הילדות סיפרו להוריהן על האונס, ובדיקה פתולוגית אישרה שהשתיים אכן נאנסו באכזריות.
במסגרת פעילות צוות החקירה המיוחד עוכבו לחקירה עשרות גברים, רובם בעלי עבר פלילי בתחום עבירות המין, אולם כולם שוחררו בתום חקירה קצרה.
מפקד משטרת מרחב ירקון, תת ניצב אהרון עזרא, אמר: "במקביל להיערכות המבצעית למלחמה במפרץ, המשכנו לעבוד באינטנסיביות על הפרשה. לשמחתי, הצלחנו לעצור אותו הרבה יותר מהר ממה שחשבנו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך אתר משטרת מחוז תל אביב
הקלסתרון שהביא לזיהוי
צילום: מתוך אתר משטרת מחוז תל אביב
צילום: אבי כהן
ליבוביץ' בהארכת המעצר
צילום: אבי כהן
מומלצים