שתף קטע נבחר

"הסטודנטים" בליכוד נגד הקפאת המלצות וינוגרד

הח"כים הצעירים יצאו נגד דרישת האוצר לבטל את ההפחתה בשכר הלימוד לסטודנטים. גם יו"ר ועדת החינוך, ממפלגת שינוי, יצא נגד יו"ר המפלגה, שתמך בדרישת האוצר

סערה התעוררה בישיבת ועדת החינוך של הכנסת הבוקר (יום ב'). חברי הכנסת הצעירים של הליכוד, גלעד ארדן, גילה גמליאל וענבל גבריאלי יצאו נגד דרישת האוצר להקפיא את המלצות ועדת וינוגרד. ועדה זו קבעה, כי יש להוריד הדרגתית את שכר הלימוד במוסדות להשכלה גבוהה ב-50% תוך חמש שנים.
ח"כ ארדן אמר, כי "נוח לאוצר לדפוק את הדור הצעיר. זהו תהליך הרסני, ואני לא אהיה שותף להחלטה הזו. אצביע נגד".
ענבל גבריאלי הוסיפה: "כיצד קורה שדווקא ציבור הסטודנטים הוא הראשון להפגע? אסור להחזיר את ציבור הסטודנטים לנקודת ההתחלה במאבקם הצודק". גילה גמליאל טענה כלפי האוצר כי הוא נוהג באטימות. "עליכם לבטל את הגזירה", קראה.
יו"ר ועדת החינוך, ח"כ אילן שלגי ממפלגת שינוי, יצא נגד הסיכום של שר המשפטים, יוסף לפיד, עם שר האוצר בעניין. השניים הסכימו על הקפאת המלצות ועדת וינוגרד.
הסטודנטים שהגיעו לישיבת הוועדה אמרו כי הם מעודדים מהחלטתה לקרוא לממשלה שלא להקפיא את המלצות ועדת וינוגרד, אך הם חוששים כי הקואליציה שוב תכפה משמעת קואליציונית וכך יצא העוקץ מהדרישה של ועדת החינוך. הסטודנטים איימו כי אם המלצות הוועדה יוקפאו, הם ייצאו לצמתים וישביתו את מוסדות ההשכלה הגבוהה.
ח"כ יוסי שריד ממרצ אמר, כי ביטול המלצות הוועדה הוא "עוד סכין בגב ציבור הסטודנטים, שברובו משרת במילואים. השורה התחתונה הקובעת היא שלסטודנטים ניתנו הקלות בשכר הלימוד, שהיו כלא היו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
ארדן. דופקים את הדור הצעיר
צילום: אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
שלגי. יוצא נגד יו"ר שינוי
צילום: אתר הכנסת
מומלצים