שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הקיצוץ: 10 נציגויות ישראליות בחו"ל ייסגרו
  בעקבות הצמצומים בתקציב ייאלץ המשרד לצמצם את מספר העובדים ב-20 נציגויות ברחבי העולם, ולסגור עשר מהן. גורמים במשרד: ייגרם נזק מדיני וכלכלי

  משרד החוץ נערך לסגירת יותר מעשר נציגויות ישראל בעולם, כך דווח היום (ג'). על משרד החוץ לקצץ 55 מיליון שקלים מתקציבו, ובדיונים שהתקיימו במשרד בנושא, דובר על צמצום כ-20 נציגויות ישראליות בעולם, ועל סגירה של למעלה מעשר מהן, על פי ההערכות.
  נציגות מועדת לסגירה היא שגרירות ישראל במינסק שבבלרוסיה, שבעבר סגירתה נמנעה עקב מאמציו של השר שרנסקי. בין נציגויות ישראל בדרום אמריקה ששוקלים את סגירתן: קיטו שבאקוודור, מונטבידאו באורוגוואי וגוואטמלה סיטי. בין המועמדות לסגירה בצפון אמריקה: מונטריאול בקנדה, פילדלפיה וסן פרנסיסקו בארצות הברית.
  באסיה ייתכן שיסגרו את נציגויות הונג-קונג או שנגחאי, וכן השגרירות ביאנגון, בירת מיאנמר. באפריקה מועמדות להסגר אביג'אן שבחוף השנהב, קינשסה בקונגו הדמוקרטית, לואנדה באנגולה ואסמרה באריתריאה.
  המשרד שוקל אפשרות לסגור נציגות גם באירופה. בין האפשרויות שהוזכרו: דבלין באירלנד, ליסבון בפורטוגל, או הלסינקי בפינלנד. מדובר רק בנציגות אחת שתיסגר באירופה, ועל פי ההערכות יהיה מדובר בליסבון.
  גורמים במשרד החוץ אמרו, כי אין ספק שסגירת הנציגויות תגרום לישראל נזק בתחום המדיני וגם בתחום הכלכלי והאקדמי. כיום מחזיקה ישראל ב-92 שגרירויות וקונסוליות ברחבי העולם, אשר מסייעות בפיתוח קשרים עם המדינות השונות. משמעות הסגירה היא פחות תומכים בהצבעות אוהדות ישראל באו"ם, וחשש שבעתיד לא יהיה ניתן לפתוח מחדש את הנציגויות, לפחות בחלק מן המדינות.
  הגורמים הוסיפו, כי הדבר "עלול להוביל לקטסטרופה בהיבט המדיני, שחשוב לישראל לא פחות מההיבט הצבאי. חשוב מאוד שקולה של ישראל יישמע בזירה הבינלאומית שבה מתקבלות היום החלטות מכריעות".
  תוצאותיה של סגירת נציגות בחו"ל בעבר, בדרום קוריאה היו גורליות: שנים אחרי סגירת הנציגות ניסתה ישראל לפתוח אותה מחדש אך ללא הצלחה. "משרד החוץ הוא משרד קטנטן, אשר הגיע לקצה גבול יכולת הקיצוץ בו", הוסיפו הגורמים.
  לאחרונה סגרה ישראל את נציגויותיה בסידני שבאוסטרליה, בוולינגטון שבניו זילנד, בריו דה-ז'נרו בברזיל, באסונסיון בפרגוואי ובהררה בירת זימבבווה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים זיו
  שנגחאי. הנציגות עלולה להיסגר
  צילום: חיים זיו
  מומלצים