שתף קטע נבחר

בליכוד לחצו על איציק: אל תצביעי לעדנה ארבל

האם פרקליטת המדינה פסולה בעיניהם של גורמים בליכוד לכהן בבית המשפט העליון? ל-ynet נודע כי חברת הכנסת איציק מהעבודה, שנבחרה לוועדה למינוי שופטים, קיבלה פניות מאנשי ליכוד: אל תבחרי בה - אחרת לא נבחר בך

חברי כנסת בליכוד הפעילו לחצים כבדים על חברת הכנסת דליה איציק מהעבודה - והתנו את בחירתה כנציגה לוועדה למינוי שופטים, בכך שלא תרים את ידה בעד מינויה של עדנה ארבל לשופטת - כך נודע ל-ynet.
הכנסת בחרה היום (ד') את שני נציגיה לועדה למינוי שופטים. כבר אמש הגיעו נציגי הקואליציה והאופוזיציה להסכמה על שני המועמדים - ח"כ שאול יהלום מהמפד"ל וח"כ דליה איציק. בבחירות שהתקיימו במליאה והיו חשאיות, קיבל ח"כ יהלום 81 קולות כנציג הקואליציה וח"כ איציק 67 קולות כנציג האופוזיציה (דוד טל שהתמודד מולה קיבל 56 ולא נבחר).
אולם ל-ynet נודע כי לפני ההצבעה, הופעלו לחצים כבדים על יו"ר סיעת העבודה, דליה איציק, מצד מספר חברי כנסת מהליכוד. הם ביקשו ממנה הבטחה מפורשת שלא תיתן את ידה לבחירת פרקליטות המדינה עדנה ארבל לבית המשפט העליון - זאת בתמורה לתמיכתם. אותם גורמים בליכוד לא הבהירו מדוע ארבל פסולה בעיניהם, אולם רמזו כי ייתכן שהדבר קשור לחקירות שהיו תחת סמכותה כפרקליטת המדינה.
ח"כ דליה איציק אישרה ל-ynet שאכן הופעלו עליה לחצים בעניין.
הוועדה למינוי שופטים מורכבת משלושה שופטים, שני נציגי לשכת עורכי הדין, שני שרים (בני אלון מהאיחוד הלאומי ויוסף (טומי) לפיד משינוי) וכן שני הח"כים, יהלום ואיציק.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
איציק. בליכוד לחצו
צילום דודו פריד
צילום: גלי תיבון
ארבל. פסולה?
צילום: גלי תיבון
מומלצים