שתף קטע נבחר

טריף: זייפו את תוצאות הפוליגרף לפיהן נתתי שוחד

רק היום ניתנה לעורך הדין של השר לשעבר לעיין בתוצאות הפוליגרף שערכו לראש מינהל האוכלוסין במשרד הפנים. לטענת עורך דינו, התוצאות זוייפו

התפתחות מפתיעה נרשמה היום (ה') במשפטו של השר לשעבר סאלח טריף, המואשם במתן שוחד. עורך דינו של טריף, יעקב ויינרוט, טען בבית המשפט השלום בראשון לציון, כי מישהו שינה את תוצאות הפוליגרף ועיוות את הבדיקה.
טריף הואשם כי בהיותו חבר ועדת הפנים של הכנסת שיחד את רפי כהן, ראש מנהל האוכלוסין על מנת שזה יסדיר קבלת אזרחות למכרו של טריף. כהן עצמו נבדק במכונת פוליגרף, ונשאל האם טריף שיחד אותו תמורת מתן האזרחות. עד היום מסמך תוצאות הפוליגרף היה חסוי בפני עורך הדין של טריף. היום, כאשר הצליח לקבל אישור לעיין בתוצאות הבדיקה, נדהם ויינרוט לגלות שבטופס הבדיקה ישנן מחיקות ושינויים.
לטענת ויינרוט, כאשר נשאל רפי כהן בבדיקה האם קיבל שוחד מטריף הוא השיב בשלילה, והבדיקה הוכיחה שהוא דובר אמת. אלא שלאחר מכן מישהו דאג לשנות את תוצאות הבדיקה, והמשתמע מכך הוא שכהן שיקר בבדיקה, ושטריף שיחד אותו כביכול.
עו"ד ויינרוט טען, כי לאור המסמכים שהגיעו לידיו הוא יפנה למחלקה לחקירות שוטרים, כדי שאלה יבדקו את החוקרים בפרשה. במקביל, הוחלט כי תוצאות הבדיקה יועברו למעבדה לזיהוי פלילי לבדוק האם אכן נעשו בהם שינויים.
בסיום הדיון אמר עו"ד ויינרוט: "עכשיו, כשאני רואה את תוצאות בדיקת הפוליגרף, אני מבין למה המסמך הזה היה חסוי עד כה. אני אתלונן במחלקה לחקירות שוטרים, ואבקש לבדוק מה קרה בכל החקירה הזו. יש לנו עדים בתביעה, המומחים לבדיקות פוליגרף, שיכולים להעיד שמישהו שינה את התוצאות".
המשך הדיון במשפטו של טריף והחקירה הנגדית של התביעה נדחו לעוד כשבועיים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
טריף. תוצאות הפוליגרף יועברו למעבדה לזיהוי פלילי
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים