שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ג'נין: המבוקש נעצר כשהסתתר במשרד של ארגון בינלאומי
  שאדי סוקיה, מבכירי הג'יהאד האיסלאמי בג'נין, הסתתר במשרדי "ארגון הסולידריות הבינלאומי" כשכוחות צה"ל תפסו אותו. סוקיה היה מעורב בהכנת פיגועי התאבדות שסוכלו על ידי כוחות הביטחון ובהנחת מטענים ופיגועי ירי באזור ג'נין

  שאדי סוקיה, מבכירי הגי'האד האיסלאמי בג'נין, נעצר הלילה (ה') במשרד של ארגון הסולידריות הבינלאומי. סוקיה, בן 20, היה מעורב בהכנת מספר פיגועי התאבדות שסוכלו על ידי כוחות הביטחון.
  על פי הודעת דובר צה"ל, כוחות צה"ל סרקו בלילה מתחם גדול בג'נין, ובו בניין המשמש ארגונים בינלאומיים, ביניהם הצלב האדום, רופאים ללא גבולות וארגון הסולידריות הבינלאומי. זאת בעקבות מידע מודיעיני על כך שסוקיה מסתתר במקום. הוא נעצר לבסוף כשהוא מסתתר במשרד של ארגון הסולידריות הבינלאומי (ISM).
  שתי פעילות זרות בארגון ניסו לסייע לסוקיה להסתתר וסמוך למקום המסתור נמצא אקדח.
  ארגון הסולידריות הבינלאומי (ISM) הוקם על ידי פלסטינים ומתנדבים בינלאומיים במטרה לפעול נגד "הכיבוש הישראלי".
  זו אינה הפעם הראשונה בה מחבלים עושים שימוש במתקנים וברכוש של ארגונים בינלאומיים וארגונים הומניטריים במסגרת פעילות הטרור. בכך מעמידים המחבלים בסיכון את הארגונים, עובדיהם ורכושם ופוגעים בביצוע משימותיהם ההומניטריות.
  סוקיה היה מעורב בהכנה של מספר פיגועי התאבדות שסוכלו. בין היתר הוא גייס מחבל מתאבד בספטמבר 2002, לבצע פיגוע באוטובוס בצפון הארץ, תכנן פיגוע התאבדות באוקטובר 2002 ותכנן פיגוע התאבדות בעזרת מחבל עם מזוודת נפץ בפברואר 2003. כמו כן, היה מעורב סוקיה בהנחת מטענים ופיגועי ירי רבים לעבר כוחות הביטחון באזור ולעבר ישובים באזור ג'נין.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יואב גוטרמן, דובר צה"ל
  החיילים מצאו את המבוקש מסתתר במשרד (צילום ארכיון)
  צילום: יואב גוטרמן, דובר צה"ל
  מומלצים