שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השר שלום: ישראל מוכנה לסייע לעיראק אחרי המלחמה
  שר החוץ נפגש בניו יורק עם מזכ"ל האו"ם והודיע שישראל מעוניינת להשתלב בסיוע ההומניטרי לעם העיראקי אחרי שתסתיים המלחמה; ביקש לעשות הכל כדי לנסות לשפוך אור על גורל הישראלים החטופים

  שר החוץ, סילבן שלום, נפגש אמש (ו') עם מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, בניו יורק. שלום אמר לאנאן: "בשלב השיקום אחרי המלחמה, ישראל תהיה מוכנה לתרום לסיוע ההומינטרי לתושבי עיראק. זאת במסגרת תוכנית הסיוע שיינתן לעיראק על ידי האו"ם".
  השניים שוחחו גם על מפת הדרכים שתוצג בקרוב לישראל ולפלסטינים, ואנאן הדגיש את חשיבות יישום התוכנית במהרה. השר שלום אמר שמינוי אבו-מאזן לראש ממשלה הוא "צעד חיובי בכיוון הנכון, אך ישראל לא תנהל משא-ומתן ותילחם בטרור בו זמנית". שלום הדגיש שחשוב שאבו-מאזן יטפל תחילה בטרור ובהסתה.
  כמו כן העלה השר שלום בפני מזכ"ל האו"ם את נושא החיילים החטופים. הוא ביקש מאנאן לעשות כל שביכולתו כדי להשיג מידע חדש שישפוך אור על גורל החיילים בני אברהם, עומר סועאד ועדי אביטן, וכן על גורל האזרח החטוף אלחנן טננבאום. כמו כן ביקש שלום שהאו"ם יעביר למשפחות החטופים פריטים אישיים של החיילים, שנמצאו במקום החטיפה ושמוחזקים בידי האו"ם.
  אנאן השיב כי האו"ם עושה מאמצים בכיוון זה וציין כי בקרוב צפויה פגישה בינו לבין הורי החיילים, פגישה שנדחתה בעקבות פתיחת המלחמה בעיראק.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים