שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש אמ"ן: בימים הקרובים - התפתחות מהותית בבגדד
  האלוף זאבי פרקש אמר את הדברים בישיבת הממשלה, אולם נמנע מלהסביר את כוונתו. שר הביטחון מופז אמר כי צה"ל החליט לצמצם את מספר חיילי המילואים שגויסו עם תחילת המלחמה בעיראק. מספרם יופחת למחצית - אולם הכוננות בישראל תימשך

  "בימים הקרובים תחול התפתחות מהותית בבגדד" - הדברים האלה, שאמר ראש אמ"ן, האלוף אהרון זאבי-פרקש, בישיבת הממשלה הבוקר (יום א'), גרמו לתהיות אצל כמה מהשרים.
  ראש אמ"ן סירב לפרט מה כוונתו אך אמר כי אין לו"ז משוער לסיום המלחמה בשלב זה. לדבריו, קיים פער בין התכנון האמריקני לבין הביצוע בשטח, אך התוכנית מתקדמת פחות או יותר על פי התכנון ( לעדכון אודות המלחמה ).
  לדברי האלוף זאבי פרקש, אין עדיין הוכחה שאין במערב עיראק יכולת לשגר טילי קרקע-קרקע לעבר ישראל. לדבריו, כוחות הקומנדו האוסטרלים והאמריקנים פועלים בחירוף נפש.
  שר הביטחון, שאול מופז, אמר בישיבה כי צה"ל החליט לצמצם את מספר חיילי המילואים שגויסו עם תחילת המלחמה. הוא הוסיף שהערכת המצב בנושא עיראק לא השתנתה וכי ישראל תמשיך לשמור על כוננות. "מערכת הביטחון דבקה בהנחייה לציבור לשמור על חדר אטום ולהיצמד לערכות המגן תוך קיום שיגרת החיים", הבהיר השר מופז.
  את צמצום כוחות המילואים הסביר מופז ברצון להימנע מהחזקת סדרי כוחות גדולים למשך תקופה ממושכת, בשל המשמעויות הנגזרות מכך. גורמים בצה"ל הבהירו ל-ynet כי מדובר בשיחרור מיידי של כמחצית מחיילי המילואים שגויסו. עיקר המשוחררים הם מפיקוד העורף.
  שרת החינוך, לימור לבנת, קראה בישיבה לרענן את ההוראות לציבור בעניין הכוננות, משום שלדבריה לא ברור לציבור בדיוק כיצד יש עליו לנהוג כיום. שר הבריאות, דני נווה, אמר כי יתכן ויש צורך לבחון מחדש את אופן הכוננות בבתי החולים. הכוננות הנוכחית, לדבריו, מתוגברת גם ביום וגם בלילה וכרוכה בעלויות רבות.

  "אבו מאזן ודחלאן מנסים לשנות כיוון"

  האלוף פרקש התייחס גם למינויו של אבו-מאזן לתפקיד ראש ממשלה ברשות הפלסטינית, וציין כי קיימת יריבות בינו לבין ערפאת, אשר מנסה "לחבל" בעבודתו.
  "אין מידע שאבו מאזן משנה יעדים. יש לו רצון אותנטי לסיים את האינתיפאדה. יש תחושה שהוא ומוחמד דחלאן מנסים להוביל לשינוי כיוון", הבהיר ראש אמ"ן. ראש הממשלה שרון אמר בהתייחסו לדברים, כי מבחנו של אבו-מאזן יהיה בתוצאה.
  השר יוסף פריצקי משינוי שאל את ראש הממשלה האם מתקיימים מגעים עם הפלסטינים. ראש הממשלה השיב כי מתקיימים מגעים, אך לא פירט למה כוונתו.
  בהמשך הישיבה אמר ראש הממשלה, בהתייחסו למפת הדרכים, כי ישראל תעמוד על העיקרון שכל שלב בתוכנית ימומש לפני שמגיעים לשלב הבא, ובתוך כך שההתחייבויות הפלסטיניות יבוצעו. הוא הוסיף כי התהליך המדיני קשור למצב הכלכלי של ישראל, וכי צריך תהליך מדיני כדי לקדם את המשק לכיוון של צמיחה.
  השר לנדאו שאל האם הפלסטינים מתכוונים לבצע שינויים בספרי הלימוד. ראש הממשלה שרון השיב כי שינויים כאלה יכולים להבחן רק במבחן התוצאה.

  בהכנת הידיעה השתתף פליקס פריש
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דן בללטי
  פרקש. התפתחות מהותית
  צילום: דן בללטי
  צילום: איי פי
  מופז. צימצום במילואים
  צילום: איי פי
  מומלצים