שתף קטע נבחר

מקורבי מרידור: הוא לא יתמודד על ראשות העיר י-ם

המקורבים טוענים כי מרידור צפוי להסיר את מועמדותו, כיוון שראש הממשלה אינו מכריז עליו כמועמד הליכוד בעיר

דן מרידור, שהיה אמור להודיע אמש (א') האם בכוונתו להתמודד על ראשות עיריית ירושלים, הודיע למקורביו כי בשל התלבטות קשה הוא דוחה את ההודעה ליממה הקרובה. מקורביו העריכו כי הוא לא יתמודד על התפקיד, משום שראש הממשלה החליט שלא "לכפות" את מועמדותו של מרידור על הסניף הירושלמי של הליכוד. מרידור עצמו אמר ל-ynet כי טרם החליט כיצד לפעול.
בידיו של ראש הממשלה, אריאל שרון, יש את הסמכות להודיע כי הוא 'כופה' מועמד שלו על הסניף, אך ראש הממשלה בחר, כאמור, שלא לעשות זאת. סיכוייו של מרידור לנצח את המתמודדים נגדו בתוך הליכוד - רוני בראון או יגאל עמדי - נחשבים לקלושים. לעומת זאת, לפי הסקרים, סיכוייו של מרידור להשיג מספר רב יותר של קולות בקרב כלל הציבור בירושלים הוא גדול יותר. בסביבת מרידור אומרים שהוא לא ירצה להתמודד על ראשות העיר ברשימה עצמאית.
בתוך הליכוד מעריכים כי אם מרידור לא יתמודד, הדבר עשוי לחזק את איש העסקים ניר ברקת המתמודד ברשימה עצמאית, משום שבין המצביעים הפוטנציאליים של מרידור יש רבים שיעבירו את תמיכתם לברקת. עם זאת, ההערכה בליכוד היא שאם החרדים יעמידו מועמד משלהם לראשות העיר, הם יכולים להשיג "תוצאות מפתיעות".
"ירושלים אינה עיר יאפית, אלא עיר מסורתית-מזרחית", אמרו גורמים במפלגה. "ברקת יכול 'לקחת בהליכה' את תל אביב, אך בירושלים עשויה להיות לו בעיה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
מרידור. לא בכיוון של בניין העירייה
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים