שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שרון ומצנע התעמתו בנושא "מפת הדרכים"
  ראש הממשלה אמר בוועדת חוץ וביטחון כי "לא תהיה התקדמות ללא הפסקת הטרור". ח"כ מצנע התנגד: "חייבים לחדש את התהליך, גם אם הטרור לא הופסק כליל". ח"כ שריד ממרצ: האמריקנים יברחו מעיראק עם הזנב בין הרגליים

  ועדת החוץ והביטחון של הכנסת עסקה היום (ב') בנושא המלחמה בעיראק, אך גם בלחימה בטרור ובסיכויים ליישם את תכנית "מפת הדרכים" האמריקנית עם הפלסטינים.
  אורח הוועדה היה ראש הממשלה, אריאל שרון, שסקר את הנעשה בחזיתות השונות. בנושא הפלסטיני הבהיר שרון כי "לא תהיה שום התקדמות בתוכנית 'מפת הדרכים' ללא יישום השלב הראשון, והוא הפסקת הטרור הפלסטיני".
  יו"ר האופוזיציה, ח"כ עמרם מצנע מהעבודה, טען מנגד: "חשוב לא להמתין עד סוף המלחמה בעיראק כדי להתקדם בתהליך המדיני". לדבריו, "חייבים לחדש את התהליך גם אם הטרור לא הופסק כליל. בחירתו של אבו מאזן היא מהלך חשוב. יש לדרוש מהממשלה הפלסטינית החדשה מקסימום מאמצים למנוע את הטרור, ובכך לצאת מהמעגל בו אנו נמצאים".
  ראש הממשלה אמר, מצידו: "אנחנו לא ממתינים בחיבוק ידיים למפת הדרכים. כבר עתה מתקיימים מגעים עקיפים עם הפלסטינים". בסוגיית מינויו של אבו-מאזן לראש ממשלה אמר שרון כי "אמנם אבו-מאזן אינו נמנה עם חברי בתנועה הציונית, אך הוא ייבחן על פי מידת הסמכות שתהיה לו ועל פי רצונו להביא לשינויים".
  שרון התייחס בהרחבה גם להשלכות הצפויות למלחמה בעיראק וחלק שבחים למכונת המלחמה האמריקנית ופעולתה עד כה. קצין בכיר באמ"ן אמר בוועדה כי ייתכן שהעיראקים מחזיקים טילי קרקע-קרקע או אמל"ח אסור בסוריה, דוגמת חומרים כימיים או ביולוגיים. ראש הממשלה אמר כי האמריקנים וכן כוחות בריטים ואוסטרלים משקיעים מאמץ רב במערב עיראק כדי למנוע אפשרות של שיגור טילים לישראל.
  לא כולם הסכימו לראיית המצב הזו: ח"כ יוסי שריד ממרצ העיר כי הוא מעריך שארצות הברית לא תצליח להביא להחלפת המשטר העיראקי ולמיגורו של סדאם חוסיין: "הם יהיו נתונים לפיגועים יומיומיים, יותשו ויקרה להם מה שקרה להם בוויטנאם, בסומליה וגם בלבנון: יציאה מבוהלת בלי דמוקרטיה, בלי סדר חדש ועם זנב בין הרגליים. זה יהיה אסון עולמי", דברי שריד.
  ועדת החוץ והביטחון של הכנסת החליטה פה-אחד לשלוח את הערכתה לחייל גיל קופרמן, שחסם בגופו את המחבל המתאבד ונפצע קשה אתמול בפיגוע בנתניה. את ההצעה לכך יזם ח"כ רן כהן ממרצ.
  ראש הממשלה שרון הבטיח כי "יטפל באופן אישי" בעניין המאחז ליד מבוא דותן. זאת בעקבות הפרסום הבוקר ב"ידיעות אחרונות", לפיו במקום שומרים שישה חיילים על מתנחל בודד. בתגובה לדברים אמר ח"כ אורי אריאל מהאיחוד הלאומי: "אמליץ לחבריי לפרוש ולהפיל ממשלה שתפנה יהודים מעל אדמתה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  שרון. קודם שייפסק הטרור
  צילום: אלכס קולומויסקי
  צילום: אתר הכנסת
  מצנע. חייבים לחדש את התהליך
  צילום: אתר הכנסת
  צילום: מיכאל קרמר
  שריד. יברחו כמו בוויטנאם
  צילום: מיכאל קרמר
  מומלצים