שתף קטע נבחר

הצעת הפשרה: כרוזים במקום קנסות

נועדה לפתור את המשבר הקואליציוני בין שינוי למפד"ל סביב ההחלטה לבטל עבודת הפקחים. הרעיון: הפקחים ימשיכו בעבודתם, אבל לא יחלקו דוח"ות, אלא כרוזים ובהם מוסברת חשיבות השבת

פקחי השבת ימשיכו בעבודתם - אולם לא יחלקו קנסות לעסקים, אלא יפיצו כרוזים ובהם מוסברת חשיבות השבת. זו ההצעה שמגבש השר אהוד אולמרט, בניסיון לפתור את המשבר בין שינוי למפד"ל.
המשבר נוצר לאחר שאולמרט החליט לבטל את עבודת הפקחים בעקבות דרישה של שינוי. הפקחים הדרוזים נוהגים לחלק מדי שבת קנסות בסך אלפי שקלים לעסקים שפתוחים בשבת. במפד"ל זעמו ולא הגיעו לישיבת ממשלה, ואולמרט פתח איתם במגעים.
ל-ynet נודע כי במשרד העבודה מכינים תוכנית לפיה פקחי השבת ימשיכו לצאת לעבודתם, אולם במקום לחלק דו"חות, הם יחלקו מנשרים לציבור עם הסברים על חשיבות שמירת השבת.
גורמים במפד"ל אומרים כי הצעה כזו לא מקובלת עליהם. "אנו דורשים את אכיפת החוק כלשונו", אמרו. יו"ר סיעת המפד"ל, ח"כ שאול יהלום: "אין שום הגיון מאחורי הצעה שכזו והמפד"ל לא תסכים לעולם לקבל אותה. אם זוהי ההצעה שהשר אהוד אולמרט עומד להציע - המשבר הקואליציוני יתחדש, חד משמעית".
סגן שרת החינוך, צבי הנדל מהאיחוד הלאומי, אמר: "מסתבר שאצל אולמרט החברות עם אנשים כמו רוני מילוא וטומי לפיד היא מעל הכל. הפוזה המזויפת של איש ימין הנאמן לערכי היהדות היתה טובה רק לצרכי כהונתו כראש העיר ירושלים".
בשינוי אומרים בתגובה כי: "אם יחולק ולו דו"ח אחד ביום שבת, הרי שיהיה לרה"מ משבר קואליציוני אמיתי וממשי. נמאס לנו שדורכים על הציבור שלנו כל הזמן".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
לא מרוצה, איתם
צילום: אתר הכנסת
צילום: ערוץ 33
יסכים? לפיד
צילום: ערוץ 33
מומלצים