שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עובדי משרד החוץ פתחו בעיצומים
  הצעד - במחאה על הגזירות שהוטלו על המשרד. בין היתר הופסקה קבלת קהל בנציגויות בחו"ל, ויופסק הטיפול בביקורים רשמיים בחו"ל ובביקורים דיפלומטיים בארץ. "עם הגזירות עלינו עדיף היה כבר לסגור את המשרד", אומרים העובדים

  עובדי משרד החוץ פתחו היום (ב') בעיצומים, בעקבות הקיצוצים שהוטלו על המשרד. במסגרת העיצומים נסגרו בין היתר נציגויות ישראל בעולם לקבלת קהל, והופסק הטיפול בביקורים רשמיים בחו"ל ובביקורים דיפלומטיים בארץ. עובדי המשרד מצטרפים בכך לעיצומים של הסתדרות עובדי המדינה. בעקבות התוכנית הכלכלית נאלץ משרד החוץ לסגור כעשר מנציגויות ישראל בעולם ולהחזיר לארץ עשרות שליחים, צעד שיגרור ביטול של עשרות תקנים.
  העובדים מוחים בין היתר גם על פגיעה בשכר בתנאי הפנסיה, ביטול עקרון הקביעות בסקטור הציבורי, קיצוץ במענקים, הבראה והוצאות רכב.
  יעל השביט, יו"ר ועד העובדים במשרד החוץ, אמרה כי "אנחנו מפגינים סולידריות מלאה עם כל הגורמים המתנגדים לתוכנית הכלכלית. כל עובד שהולך הביתה הוא עובד אחד יותר מדי. עם הגזרות שמוטלות עלינו עדיף כבר לסגור את המשרד. מעבר לנזק המדיני שנגרם לישראל בעקבות סגירת הנציגויות, לא ניתן לקבל את העובדה שבכל פעם שיש קיצוץ, מחפשים לחתוך בתקנים".
  עובדים במשרד החוץ אמרו ל-ynet כי הציבור יחל להרגיש את העיצומים בעוד כמה ימים. בין היתר משרד החוץ סגר את המדורים הקונסולריים שלו בארץ. הופסקה גם הנפקת אשרות לישראלים השוהים בחו"ל, והופסקה הנפקת דרכונים זמניים לישראלים שאיבדו דרכון בחו"ל. כל הטיפול הנוטריוני של ישראלים באמצעות הנציגויות בעולם הופסק (יפוי כוח לטיפול בירושה, אישורים הנוגעים לגירושין); הופסקה הנפקת הדרכונים הרשמיים והדיפלומטיים לחברי כנסת ולשופטים.
  ועד העובדים של המשרד הודיע שהעיצומים יוחרפו בהדרגה. בוועד מוסיפים שהעיצומים לא כוללים פעילות הקשורה בפיקוח נפש.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים