שתף קטע נבחר

עבודה חדשה לפיטר ארנט: שליח אל-ערביה בבגדד

כוכב ה-CNN לשעבר, שפוטר מתפקידיו ברשתות האמריקניות בעקבות ראיון לטלוויזיה העיראקית, מדווח מתוך בירת עיראק עבור התחנה הסעודית החדשה. כתבי אל-ג'זירה חזרו הערב לשדר מבגדד

פיטר ארנט, שפוטר מתפקידיו ברשתות התקשורת האמריקניות NBC ו-MSNBC בעקבות ראיון שהעניק לטלוויזיה העיראקית, מצא עבודה חדשה: החל מאמש (יום ו') מוצג ארנט כשליח תחנת "אל-ערביה" בבגדד.
ארנט, כוכב רשת ה-CNN לשעבר, שסיקר את מלחמת המפרץ ב-1991 מבירת עיראק, הופיע בתחילת השבוע בראיון בטלוויזיה העיראקית. הוא מתח ביקורת חריפה על ארה"ב, והביע התנגדות למלחמה. בעקבות הראיון החליטו הרשתות האמריקניות לפטרו.
למחרת הפיטורין הודיע העיתון הבריטי "דיילי מירור", שידוע כמתנגד חריף למלחמה בעיראק ולמדיניותו של טוני בלייר, כי שכר את שירותיו של ארנט. כעת הוא משדר עבור התחנה הערבית מבגדד, כשהשידורים מלווים בתרגום סימולטני.
"אל-ערביה" היא תחנה סעודית אשר מרכזה נמצא בנסיכות אבו-דאבי. לפני כחודשיים נחנכו שידורי התחנה, המבקשת להתחרות ב"אל-ג'זירה" הקטארית, והיא אף חרטה על דיגלה לספק דיווח מאוזן ואובייקטיבי מהמתחרה.
בתוך כך שבו אמש כתבי "אל-ג'זירה" לדווח מתוך עיראק. זאת לאחר שמשרד ההסברה העיראקי חזר בו מההחלטה להקפיא את פעילותו של אחד הכתבים, דיאר אל-עומרי, ומבקשת גירושו של כתב אחר, תייסיר עלוני.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים