שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הפעם זה הצליח

  הקומפקט החדשה של ב.מ.וו נראית שרירית ואימתנית מתמיד

  אנשי השיווק של ב.מ.וו היו הראשונים להבין את הפוטנציאל המסחרי הגדול בגרסה קומפקטית מוזלת לסדרה 3. כך בעצם נולדה הקומפקט ומייד זכתה לחיקויים. תחילה היו אלה אודי עם ה3-A ולפני חודשים אחדים הצטרפו גם מרצדס עם גרסת הקופה ל-C. אלה מזנבות ללא רחם בקומפקט בימים אלה, וזו כנראה הסיבה לכך שבב.מ.וו מדברים כבר עתה על הקומפקפט החדשה שתצא לאולמות התצוגה רק באפריל.
  יצרן הרכב הבווארי פרסם תצלומים ראשונים של הקומפקט החדשה, אשר תוצג בחודש מרץ בתערוכת ז'נווה. אחרי ביקורות רבות על אופי ומראה פושר של הדגם היוצא ניסו אנשי ב.מ.וו להקנות לדגם החדש יותר אישיות מבלי לזנוח את הקרבה המשפחתית לסדרה 3. הפעם, לפחות לפי התמונות, זה הצליח להם. בקומפקט החדשה נשמרים הקווים הכללים של הדגם היוצא, אך בזכות רענון מקיף, המראה מודרני וכוחני יותר. השינוי הבולט ביותר הוא בחרטום, כאשר לקומפקט פנסים חדשים שהנם שונים מהותית מאלה שבסדרה 3 הנוכחית.

  גישה חדשה

  בקומפקט הקודמת אמצו מהנדסי ב.מ.וו מתלה אחורי מיושן יחסית, שנלקח מדור קדום של סדרה 3. זאת במקום להשתמש במתלה ה-Z המפורסם של סדרה 3 מאות תקופה (הדור הקודם). מהלך זה בא משיקולי חיסכון במקום ובמחיר, אך לא זכה לתגובות חיוביות מצד הקהל. כמו הדגם היוצא גם הקומפקט החדשה מתבססת על סדרה 3, אלא שהפעם גם מערכת המתלים דומה. ב.מ.וו מספרים על כיול ספורטיבי יותר, שיחד עם סרחי עודף קצרים יותר, אמור להביא להתנהגות עדיפה על סדרה 3 המוכרת. אם זה אכן כך אזי הקומפקט תרשום הישג נאה ביותר. עם בסיס גלגלים ארוך יותר, הקומפטקט החדשה תהיה מרווחת מקודמתה, ותא הנוסעים עצמו מהודר יותר משמעותית. הכניסה לתא הנוסעים תהיה נוחה יותר, אך בב.מ.וו מבטיחים שלא תהיה גרסת חמש דלתות למכונית.

  מה בתפריט?

  הקומפקט תצא לשוק בשתי גרסאות מקצוות המבחר: 316 ו-325. לראשונה מנוע ארבעה צילינדרים עם 116 כ"ס, לשניה, שתעמוד בפסגת המבחר, מנוע שישה צילנדרים החדש בנפח 2.5 ליטר עם 192 כ"ס. בהמשך תקבל הקומפקט מנועים נוספים שימלאו את החלל הגדול. המכונית החדשה תהיה כמובן בטוחה יותר מקודמתה ותוצע מלוא מערכות הבקרה שהוצגו בסדרה 3, כמו גם עם שמונה כריות אוויר.
  הקומפקט החדשה עשויה לחמם לנו את הלב כבר בקיץ הקרוב. מחירים עדיין אין, אבל הב.מ.וו ה"עממית" במבחר תהיה זולה רק בהשוואה לאחיותיה הגדולות.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הקומפקט החדשה
  מראה עם הרבה אופי ויופי
  מה שלא יכולנו לומר
  על הדגם היוצא
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים