שתף קטע נבחר

רבים מבתי העסק באיזור פועלים ללא רשיון

אחד מכל ארבעה בתי עסק בבת ים, חולון ואזור פועל ללא רשיון. המשטרה סגרה מחצית מקומותיו של בית מלון בעיר בשל היעדר מדרגות חירום בשלוש קומותיו העליונות. בית המלון: "כרגע, הסגירה לא פוגעת בנו, מאחר שאין מספיק תיירים לשלוש הקומות הראשונות"

על פי נתוני משטרת מרחב איילון, נכון לסוף מרס, אחד מכל ארבעה עסקים בחולון, בת ים ואזור הטעונים אישור משטרה פועלים ללא רשיון עסק כחוק.
על פי הנתונים שמסר ראש מחלק אבטחה ורישוי במשטרת מרחב איילון, רפ"ק ניסן מנשה, במרחב פועלים כיום 856 עסקים מחייבים, בין היתר, את קבלת אישור המשטרה, מתוכם 207 עסקים עדיין פועלים ללא רשיון עסק. יצוין, כי רק כמה עשרות מתוך 207 העסקים הללו אינם מקבלים את רשיון העסק בשל אי עמידה בדרישות שאותם הציבה המשטרה, וכל השאר – בשל אי עמידה בדרישות משרד הבריאות, כיבוי אש והמשרד לאיכות הסביבה.

24 צווי סגירה

במסגרת פעילות האכיפה המשטרתית המוגברת בעסקים הטעונים אישור משטרה, כמו חנויות ומסעדות לממכר משקאות חריפים, בתי מרקחת וקניונים, הגישו שוטרי מחלק האבטחה והרישוי, באמצעות בית המשפט, במהלך 2002, 24 צווי סגירה לעסקים שלא עמדו בדרישות המשטרה ואף לא שעו להתראות.
כמו כן, זה כמה חודשים מונעת המשטרה מבעליו של אחד מבתי המלון הקטנים בעיר מלהפעיל את שלוש קומותיו העליונות. "יש להם בעיה חמורה בשל היעדר מדרגות חירום, ועד שלא יוצבו במקום כאלו, לא נאפשר פתיחה", אישר רפ"ק מנשה את הצעד שנקטה המשטרה.
מבית המלון נמסר בתגובה: "כרגע, הסגירה הזמנית של שלוש הקומות העליונות לא פוגעת בנו, מאחר שאין אפילו מספיק תיירים לשלוש הקומות הראשונות". במקביל, כך נודע, הוצא לאחרונה צו סגירה דחוי לאחד ממרכזי העסקים הגדולים בתחום השיפוט של המרחב בשל אי עמידה בתנאי הבטיחות של המקום. "משמעות צו סגירה דחוי זה הוא שבעלי המקום יכולים להמשיך להפעיל את המקום, אבל רק לכמה חודשים, תוך התחייבות לבצע את ההנחיות שהטלנו עליהם, כמו גם כיבוי אש", אמר רפ"ק מנשה.

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
207 בתי העסק במרחב פועלים ללא רשיון (צילום אילוסטרציה)
מומלצים