שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בדיקת ynet: רוב נגד הסרת חסינות בלומנטל

  ביום שני יצטרכו חברי הכנסת להחליט האם להסכים לפניית היועץ המשפטי לממשלה ולהסיר את חסינותה של ח"כ נעמי בלומנטל, כדי שתעמוד לדין על פרשת "סיטי טאוור". אבל משאל ynet מעלה שלבלומנטל יש סיבות טובות להיות אופטימית

  היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, יבקש ביום שני הקרוב מחברי ועדת הכנסת להסיר את חסינותה של חברת הכנסת נעמי בלומנטל מהליכוד, כדי שניתן יהיה להעמידה לדין בפרשת השחיתות לכאורה בפריימריס בליכוד. אבל, בדיקת ynet היום (ד') מעלה שליועץ רובינשטיין אין סיכוי רב - רוב חברי הכנסת שבוועדה נוטים לא לאשר את הסרת החסינות.
  בלומנטל חשודה בעבירה על חוק בחירות לגופים ציבוריים ובעבירה על חוק המפלגות, במסגרת פרשת "שרתון סיטי טאוור", שבה מומנו חדרים במלון לפעילי מרכז הליכוד. אבל לאחר שני ימי דיונים בוועדת הכנסת שבהם הציג היועץ המשפטי את עמדתו - עולה כי חברי הכנסת מאמינים דווקא לבלומנטל, הטוענת כי רודפים אותה ו"זו חוצפה". לפיכך, רובם יימנעו או יצביעו נגד. ynet קיים משאל בין חברי הכנסת החברים בוועדה - והתוצאות לפניכם:
  חן רשף (שינוי): "אני מאמין כי הבקשה של היועץ המשפטי היא טעות קשה. אני אתפלא אם תהייה הרשעה. בעניין האינטרס הציבורי הוא מפעיל שיקול דעת לא נכון. מצד שני, זה לא תפקידה של הועדה להחליט בעניין הראיות שבתיק - לכן אמנע .
  אחמד טיבי (חד"ש-בל"ד): "אני מתנגד פוליטית של נעמי, אבל הטיעונים של היועץ לא היו משכנעים. המקרה הוא גבולי ומה שעבר עליה עד כה הוא קשה מנשוא לכן הנטייה היא להצביע נגד עמדת היועץ".
  מאיר פרוש (יהדות התורה): לח"כ מאיר פורוש עומד תיק חקירה בפרקליטות שעדיין לא גובש לכן נזהר מלהביע עמדה. בישיבות הועדה הביע ציניות רבה לגבי כתב התביעה. נוטה להימנע.
  שאול יהלום (מפד"ל): "לדעתי כתב האישום אינו מוצדק אבל התפקיד שלי לבחון האם יש שיקולים זרים בעמדת הפרקליטות לכן אני נוטה מאוד להימנע.
  רוני בריזון (שינוי): "אני עדיין צריך לקרוא בעיון את כל הפרוטוקולים של הישיבה, אבל אני הולך ומתרשם שאילו לא היה מדובר בחבר כנסת לא היה מוגש כתב אישום. העובדה היא שהקפיצו אותה לראש הרשימה. אנחנו כחברי כנסת לא צריכים לעזור לתהליך. הנטייה שלי היא להתנגד לעמדת היועץ".
  ענבל גבריאלי (ליכוד): "אני נגד הסרת החסינות. אני מאמינה שהיועץ היה חוזר בו לו יכול היה. זהו מקרה גבולי, 'ראשיתה של תופעה' כמו שהגדיר היועץ. יש להעביר את הדיון לוועדת האתיקה של הכנסת, כדי שתקבע נורמות ברורות להתנהגות במהלך מערכת בחירות".
  דליה איציק (עבודה): נמצאת כרגע בחו"ל. מקורביה אומרים כי הנטייה שלה היא להתנגד לבקשת היועץ.
  מיכאל איתן (ליכוד): "אני לא בהרגשה נוחה מהמצב. אני מתרשם כי אין שוויוניות בעמדות הפרקליטות. הנטייה היא להימנע".
  יולי אדלשטיין (ליכוד): "התלבטות קשה ביותר. שאלנו שאלות אינפורמציה לגבי היכן עובר הגבול - ולא קיבלנו תשובות מספקות. מה אם היא היתה מלינה אותם באכסניית נוער? מה דיני עם אזמין חבר מרכז לשיפודיה? אני נוטה שלא להיעתר לבקשת היועץ".
  אלי בן מנחם (עבודה): לא היה נוכח בדיונים כנראה שלא יגיע להצבעה. גם נגדו תלוי כתב אישום, לכן שומר על פרופיל נמוך.
  יאיר פרץ (ש"ס): "אני לא מעורה בפרטים. עדיין לא גיבשתי דעה".
  מיכאל גורולובסקי (ליכוד): כבר אחרי הדיון הראשון שדן במתן שימוע לבלומנטל, הודיע כי יצביע נגד החלטת היועץ. גם היום, למרות שהוא נמצא בקישינב, דאג לעדכן כי יצביע נגד הסרת החסינות.
  גדעון סער (ליכוד): סירב להגיב, אבל בדיוני הוועדה אמר כי האינטרס של בלומנטל צריך להיות שתועמד לדין, כדי שתסיר את העננה הרובצת עליה, וכן ששיקולי המערכת המשפטית היו צריכים להיות שלא להגיש כתב אישום.
  זהבה גלאון (מרצ): היחידה שהודיעה כי תצביע בעד הסרת החסינות. "עם כל אי הנוחות, לא מצאתי כי היה שיקול דעת זר ולא רדיפה פוליטית מצד היועץ. לנו, חברי הוועדה, אין סמכות לשקול את הראיות". יש לציין כי גם בעניינה של חברת הכנסת גלאון התקיימה חקירה משטרתית וכעת התיק הועבר לפרקליטות.
  עמרי שרון (ליכוד): לא נכח בדיוני הוועדה ולא ניתן היה להשיגו. שמו עלה בדיונים ע"י ח"כ איתן, שרצה לברר אצל היועץ מדוע בעניינו ובעניין ח"כ הרצוג לא מהר היועץ להגיש כתבי אישום. כנראה שיעדר מההצבעה.
  דניאל בנלולו (ליכוד): "יש כמה דברים שנבדקים משפטית". סרב לפרט בעניין והודיע כי עדיין לא החליט.
  שלום שמחון (עבודה): "אני יו"ר ועדת הכלכלה שמתנהלת במקביל, לכן לא הופעתי לדיונים ולא הייתי שותף לתהליך. לא אגיע להצבעה".
  יורי שטרן (האיחוד הלאומי): "אני נגד הסרת החסינות. יש פה ריח חריף של מציאת שעיר לעזאזל והתנפלות על חברת הכנסת בלומנטל. יש אי בהירות מוחלטת לגבי הפירושים לחוק".
  ובסך הכל: 7 מתנגדים, רק אחת תומכת, וכ-4 נמנעים. השאר לא יגיעו או טרם החליטו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גרמי פלדמן
  בלומנטל. סיבה לחייך
  צילום: גרמי פלדמן
  צילום: גלי תיבון
  רובינשטיין. סיכויים קלושים
  צילום: גלי תיבון
  אתר הכנסת
  גלאון. היחידה שתומכת בהסרה
  אתר הכנסת
  מומלצים