שתף קטע נבחר

מגעים להאריך את תקופת רשת הביטחון של ש"ס

ש"ס מכחישה קיומם של מגעים, אולם בישראל אחת מדווחים על הבנה בין הצדדים, בעיקר לאחר העברת הכספים למעיין החינוך התורני

על פי בקשת ראש הממשלה, אהוד ברק, מתקיימים מגעים בין סיעות ש"ס, מרצ וישראל אחת, במטרה להאריך את משך הזמן בו מעניקה ש"ס רשת ביטחון לממשלה. את המשא ומתן מנהלים השר יוסי ביילין וח"כ רענן כהן מישראל אחת, ח"כ אלי ישי מש"ס, והח"כים יוסי שריד וחיים אורון ממרצ. בין הצדדים שוררת הבנה, כי בתנאים מסויימים, יכולה להמשך קואליציית ישראל אחת-מרצ-ש"ס. בישראל אחת מעריכים, כי המגעים יסתיימו, בסופו של דבר, בהרחבת הממשלה.
בישראל אחת מעריכים עוד, כי היענות המפלגה להעביר לרשת מעיין החינוך התורני 51 מיליון שקלים, מקרבת את ש"ס לממשלה. דרישות נוספות, שמעמידה סיעת ש"ס כתנאי להצטרפותה לממשלה הן תוספת תקציביות לחוק התקציב, שינויים ברפורמת המס ושמירת המשרות הקיימות של אנשי ש"ס, במשרדי הממשלה השונים.
בש"ס מכחישים קיום מגעים להארכת תקופת רשת הביטחון. כמו כן, מסבירים שם, כי הסרת הצעת אי האמון בממשלה נובעת, אך ורק, מהעדרותו של ראש הממשלה וכי מדובר בדחיה בלבד.
בשינוי הגיבו בזעם על הידיעות בדבר המגעים המתוארים. יו"ר המפלגה, טומי לפיד, הגיב: "המגעים בין מרצ לש"ס מלמדים, כי מרצ היא מפלגה חסרת עקרונות או בושה, שמנציחה את הסחטנות של ש"ס, כשהכל כבר יודעים שש"ס אינה ממלאה אחרי תנאי העיסקה. חיים אורון צריך כבר לדעת, שמי שקורה רשת מש"ס, בסופו של דבר הוא שנלכד בה", דברי לפיד.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אי פי
אלי ישי. מכחיש את המגעים
אי פי
צילום:גלי תיבון
טומי לפיד. זועם על המגעים
צילום:גלי תיבון
מומלצים