שתף קטע נבחר

לא יטוסו לאליפות הבינלאומית

משרד החינוך החליט לבטל את יציאתה של נבחרת הכדורגל של תיכון קוגל לסין בעקבות התפשטות דלקת הריאות הקטלנית

התפשטות מחלת דלקת ריאות חריפה (sars) ברחבי המזרח הרחוק הובילה לביטול השתתפותם של תלמידי תיכון קוגל מחולון באליפות הבינלאומית לבתי ספר בכדורגל.
נבחרת הכדורגל של תיכון קוגל, שזכתה באליפות הארצית, הייתה אמורה לצאת במהלך חופשת הפסח לסין, אולם משרד החינוך הודיעה להנהלת התיכון כי הנסיעה בוטלה.
בתיכון קיבלו את ההודעה ברגשות מעורבים. שחקנים בנבחרת וחברי הנהלת בית הספר הביעו תחושת אכזבה על ביטול הנסיעה, אבל מנגד נרשמה אנחת רווחה בקרב הורים, שחששו לבריאות ילדיהם.
ממשרד החינוך נמסר כי האליפות לא בוטלה והיא תתקיים עם פחות קבוצות מרחבי העולם. עוד נמסר כי מהעיר שבה אמורה להתקיים האליפות דווח כי המחלה אינה נפוצה שם. סגן מנהל רשות הספורט והמפקח על החינוך הגופני במשרד החינוך, אברהם זוכמן, אמר כי ההחלטה על ביטול הנסיעה התקבלה בהתייעצות משותפת עם מנכ"לית משרד החינוך. הוא דחה על הסף את האפשרות כי הנסיעה בוטלה כדי לחסוך בכסף: "לא מדובר כאן בשום אפשרות של קיצוצים תקציביים. אני מדגיש שהכסף נמצא אצלנו ועדיין לא החלטנו אם הוא ינוצל בדרך אחרת".
מנהל תיכון קוגל, דב רוזנפרב: "ביטול הנסיעה נובע מסיבות רפואיות. הדחייה היא עד הודעה חדשה. צר לנו שלא נוסעים אבל עם זאת היו הורים שחששו לבריאות ילדיהם. כולם רוצים שהילדים יחזרו בריאים".
אחד משחקני הנבחרת אמר: "מאד רצינו לנסוע לסין ולייצג את המדינה, אבל לצערנו הנסיעה בוטלה. אנחנו מאד מאוכזבים, אבל עם זאת מבינים".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הורי השחקנים, שחששו לבריאות ילדיהם, יכולים לנשום לרווחה
צילום: איי פי
מומלצים