שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מסמכים: חבר פרלמנט בריטי קיבל תשלום קבוע מסדאם
  ה"דיילי טלגרף": ממסמכי המודיעין העיראקי שנמצאו בבגדד עולה שג'ורג' גלאווי מהלייבור, מראשי המתנגדים למלחמה נגד עיראק, קיבל מאות אלפי ליש"ט בשנה מהמשטר, דרך עסקי נפט. גלאווי: "אולי העיתון זייף את המסמכים?"

  חבר פרלמנט בריטי מטעם הלייבור, ג'ורג' גלאווי, קיבל באופן קבוע מאות אלפי ליש"ט בשנה ממשטרו של סדאם חוסיין. כך מפרסם הבוקר (ג') ה"דיילי טלגרף", לפי מסמכים של המודיעין העיראקי שמצאו כתבי העיתון בבגדד.
  מדו"ח שנשלח לסדאם על ידי ראש שירותי הריגול שלו, עולה כי גלאווי גרף רווחים בעסקי נפט, דרך התוכנית "נפט תמורת מזון".
  יותר מעשור הוביל גלאווי את הביקורת על המדיניות של ארה"ב ובריטניה כלפי עיראק וערך קמפיינים נגד הטלת הסנקציות והמלחמה להפלת סדאם חוסיין.
  במסמכים שנמצאו במשרד החוץ שנבזז, מדגישים חזור והדגש גורמי המודיעין העיראקיים את הצורך בשמירה על חשאיות הקשרים בין המשטר לגלאווי. אחד המסמכים מציין שהתשלומים אליו חייבים להיעשות תחת "מסווה מסחרי".
  לפי המסמכים, גלאווי נכנס לשותפות עם מתווך עיראקי בתחום הנפט כדי למכור נפט בשוק העולמי וקיבל בין 5 ל-10 אחוזים על כל חבית נפט. הסכומים שהוא קיבל הגיעו ל-375 אלף ליש"ט בשנה. לפי המודיעין העיראקי, גלאווי אף דרש אף סכומים גבוהים יותר.
  גלאווי אמר בתגובה: "אולי המסמכים שנמצאו הם מעשי ידיהם של אותם זייפנים שזייפו כל כך הרבה דברים בנוגע לתמונה העיראקית. אולי הדיילי טלגרף זייף את המסמכים, מי יודע?"
  לדבריו, "מעולם לא פגשתי, למיטב ידיעתי, אף אדם מהמודיעין העיראקי, ולא סחרתי בנפט".
  שלשום פירסם העיתון מסמכים נוספים שנמצאו, שהצביעו על ניסיון של הביון הגרמני ליצור קשרים עם עיראק.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  גלאווי. "אולי העיתון זייף?"
  צילום: איי פי
  צילום: רויטרס
  סדאם. "לשמור על חשאיות"
  צילום: רויטרס
  מומלצים