שתף קטע נבחר

ראש מועצת שלומי: לפנות את הצד"לניקים מהיישוב

לדברי ראש המועצה, פליטי צד"ל "מסתובבים בשכונה ומסתכלים על בנותינו ומאז שהגיעו עלתה הפשיעה" . לא כל תושבי שלומי מסכימים: "זו סטיגמה, זה לא מגיע להם"

ראש מועצת שלומי, גבי נעמן, יצא אתמול (יום ב') בתביעה לפנות לאלתר את תושבי צד"ל השוהים בבית ההארחה ביישוב. לדברי נעמן, אכלוס בית ההארחה באנשי צד"ל אינו מאפשר קליטת תיירים באזור, שעשויים היו להגיע, כעת, כשגבול הצפון שקט.
נעמן הוסיף כי אנשי צד"ל גורמים להפרעה משמעותית באורח החיים בשכונת שלומית, בה הם מתגוררים. "הם מסתובבים בשכונה ומסתכלים על בנותינו, מקיימים חאפלות קולניות עד השעות הקטנות של הלילה, ומקבלים ביקורים של אנשים מג'נין, למשל. מאז שהם הגיעו עלתה הפשיעה בשלומי, למשל, גניבות מכוניות ופריצות לדירות, דבר שלא היה בעבר", טען נעמן.
בעקבות זאת, דורש נעמן כי הפליטים יועברו לאזור המרכז, שם השפעתם לא תורגש. לדבריו, התושבים מתלוננים כי חייהם בשכונה הפכו בלתי נסבלים.
מנהל בית ההארחה לשעבר, תושב שלומי, רפי פרקש, זועם על דרישתו של נעמן לפינוי הפליטים. "זה לא מקובל עלי. ההאשמות האלה", אומר פרקש, "כאילו רק הם אשמים בפשיעה שלומי, זו סטיגמה לא מוצדקת שמדביקים להם. בשלומי היתה ותהיה פשיעה. בכל המקרים האחרונים לא היו מעורבים צד"לניקים, מדובר בגורמים פליליים אחרים. הם אולי עושים רעש, אבל לא פשע. צריך להבין אותם, הם נמצאים בחדרים קטנים, לא עושים כלום כל היום, האוכל שלהם הוא לא האוכל שהם אוהבים ומכירים, ובכלל מצב הרוח שלהם ירוד. לא פלא שהם מסתובבים משועממים כל היום.
"זה לא פתרון להשאיר אותם שם כל הזמן, אבל גם לגרש אותם זה לא פתרון", מסביר פרקש. "הם עזרו לנו, וצריך לתת להם כבוד. אני מכיר את תושבי שלומי, ורובם לא מתנגדים לנוכחותם. הרבה אפילו עוזרים להם וקושרים איתם קשרי ידידות. לטווח ארוך אני מבין את גבי, אבל עכשיו זה לא מגיע להם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמיקם  חורש
נעמן. לא רוצה פליטים בשלומי
עמיקם חורש
מומלצים