שתף קטע נבחר

האם עיתונאי ישראלי מוכר אבנים מארמון סדאם?

מתיחה או סיפור אמיתי? אלמוני שמזדהה כ"עיתונאי ישראלי ששב מבגדד", מציע באתר מכירות פומביות ברשת אבנים מארמונו של סדאם חוסיין. "זה לא אנחנו", טוענים הכתבים שהיו בבגדד

רוצים לקנות אבנים שנלקחו מאחד מארמונותיו של סדאם חוסיין בבגדד? מסתבר שברשת יש מי שמזדהה כ"עיתונאי ישראלי", ומציע את האבנים למכירה באתר המכירות הפומביות EBAY.
המוכר, המזדהה כעיתונאי מתל אביב, מספר כי שהה בבגדד במהלך המלחמה וביקר בארמון של סדאם חוסיין, שהופצץ על ידי כוחות הקואליציה. הוא מציע למכירה מספר אבנים מהארמון, במחיר התחלתי של 10 דולרים. לא ברור באיזה ארמון מדובר, ובאילו חלקים בדיוק.
באתר מופיעה תמונה של יד האוחזת באבן, בגודל של כ-7 על 7 סנטימטרים. קשה להבחין אם יש על האבן חריטות או עיטורים כלשהם, המצביעים על מקורה. האבנים מוצעות למכירה מאז ה-29 במרס.
אז האם מדובר במתיחה או בסיפור אמיתי? העיתונאים הישראלים שהיו בבגדד בשבועות האחרונים הם רון בן ישי, שליח ערוץ 2, יגאל צור שדיווח לערוץ 10 ו"מעריב" וקרוליין גליק, שליחת ה"ג'רוזלם פוסט".
צור נשמע משועשע בשיחה ל-ynet: "אני לא שודד עתיקות מהארמון של סדאם. אני חושב שזו חוצפה ושוד וכדאי שיחזירו את זה מהר. אם זה מישהו שמתחזה בשמי - אני הראשון שאירה בו".
גם רון בן ישי מכחיש בתוקף כי הוא אחראי למכירה: "זה לא אני". השליחה הישראלית השלישית, קרוליין גליק, נמצאת כעת בארה"ב וטרם הצלחנו לאתרה.

מה קורה לעיתונאים?

אם נכונים הדברים, הרי שזהו איננו המקרה הראשון שבו עיתונאים מנסים לעשות רווח מ"מזכרות" שנטלו בעיראק. שלטונות ארה"ב הודיעו הלילה כי הגישו כתב אישום נגד עובד לשעבר של רשת החדשות "פוקס", והם חוקרים כמה עיתונאים לאחר שתפסו 15 ציורים, רובים מצופי זהב ופריטים נוספים שנבזזו בעיראק והוברחו לארה"ב.
בשבוע החולף חשפו הרשויות תמונות שנלקחו מארמונו של אחד מבניו של סדאם חוסיין; מצאו מאגר של כלי נשק מצופים בזהב שנלקחו ממתקן ממשלתי עיראקי, והחרימו אגרות חוב עיראקיות, סכינים ושלל מלחמה נוסף.

הידיעה הגיעה באימייל האדום
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התמונה באתר EBAY. קונים?
צילום: ערוץ 10
צור. חוצפה ושוד
צילום: ערוץ 10
מומלצים