שתף קטע נבחר

חיילים אמריקנים חשודים שגנבו מאות מיליונים בעיראק

650 מיליון דולר, ששייכים כנראה לחברי מפלגת הבעת', נעלמו ממקום מסתור צבאי. מספר חיילים נחקרו בחשד למעורבות בהעלמת הכספים

צבא ארצות הברית החל לחקור היום (ה') חיילים אשר שירתו בבגדד בחשד שהיו מעורבים בגניבת מאות מיליוני דולרים. כך דיווח אחד הדוברים של הצבא האמריקני, סג"מ מארק קיצ'נס. סכום הכסף שנגנב מוערך בכ-650 מיליוני דולרים.
"חקרנו חיילים שהיו מעורבים בהעלמת כספים, אשר נמצאו בעיראק ב-18 באפריל, ונעלמו לאחר מכן", הסביר הדובר. הוא סירב לפרט כמה חיילים נחקרו ובכמה כסף בדיוק מדובר.
על פי דיווחי החדשות המקומיים, ייתכן שהכסף היה שייך לחברי מפלגת הבעת', מפלגתו של סדאם חוסיין. הוא הוסתר בבניין שחלונותיו נאטמו, וחיילי הדיוויזיה השלישית של חיל הרגלים האמריקני היו מופקדים על מניעת הביזה בבירה העיראקית,אבל נכשלו בתפקידם.
קיצ'נס מסר כי חוקרים פשעים צבאיים נקראו לחקור את הפרשה. "כל הכסף שנגנב הוא רכוש השייך לבני העם העיראקי. עושרה של האומה העיראקית שייך לאנשיה, בין אם מדובר בנפט או בכסף, ועלינו להבטיח כי הם יקבלו אותו", הוסיף.
הפרשה גרמה למבוכה רבה בצבא ארצות הברית, במיוחד לאחר שהרשויות בארה"ב תפסו ברשות עיתונאים ששבו מעיראק 15 ציורים שנגנבו במדינה. לאחרונה הוטחה ביקורת בצבא האמריקני גם על כך שלא עשה די כדי להגן על המוצגים העתיקים במוזיאון בבגדד.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מעשי ביזה בבגדד (ארכיון)
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
אחד מארמונותיו של סדאם (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים