שתף קטע נבחר

ראמספלד: הבכירים העיראקים מוסרים מידע מועיל

לדבריו בידי ארה"ב מצויים 12 מתוך 55 הבכירים שברשימת המבוקשים ביותר ובכירים נוספים. בין העצורים - סגן ראש ממשלת עיראק, טארק עזיז, שהסגיר עצמו וראש השירותים החשאיים, פארוק חיג'אזי, שנעצר ליד הגבול הסורי

שר ההגנה האמריקני, דונלד ראמספלד, אמר הערב שהבכירים העיראקים שנעצרו לאחרונה מוסרים מידע מועיל. לדבריו מחזיקה ארה"ב בידיה 12 מתוך 55 הבכירים שהופיעו ברשימת המבוקשים האמריקנית ובכירים אחרים שלא הופיעו ברשימה. בין הבכירים שנעצרו לאחרונה - סגן ראש ממשלת עיראק לשעבר, טארק עזיז וכן ראש השירותים החשאיים לשעבר, פארוק חיג'אזי.
גורמים בוושינגטון מסרו לרשת NBC שעזיז הסגיר עצמו לידי הכוחות האמריקנים באחת משכונות בגדד בתום מספר ימים של משא ומתן. עזיז הוא אחד מהבכירים ביותר ברשימת המבוקשים של ארצות-הברית והיה מהמקורבים ביותר לסדאם חוסיין למרות היותו נוצרי ולמרות שלא שייך לשבט אל-תכריתי, שבטו של סדאם. עזיז הוא גם אחת מהדמויות העיראקיות המוכרות ביותר בתקשורת העולמית. השליטה המצויינת שלו באנגלית והחזות המתונה שהציג לעתים קרובות הפכה אותו לאחד מהדוברים הבולטים ביותר של ארצו. בארה"ב מקווים שחקירתו תוביל למידע שיסייע בפיזור הערפל לגבי גורלו של סדאם.

בוש: ראיות לכך שסדאם מת או נפצע קשה

נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, אמר הלילה בראיון לרשת NBC ש"ישנן ראיות שמצביעות על כך שסדאם חוסיין מת או נפצע קשה". עם זאת אמר בוש ש"ארה"ב לא תכריז על סדאם כמת, עד שתהיה יותר בטוחה בכך".
בוש ציין שהמקור שכיוון את המתקפה נגד סדאם חוסיין בבגדד בטוח ששליט עיראק לשעבר לכל הפחות נפצע קשה. מוקדם יותר כשנשאל על ידי כתבים על לכידתו של סגן ראש ממשלת עיראק, טארק עזיז בוש נופף באצבעותיו לסימן ניצחון, אך לא הגיב ישירות.

בכיר עיראקי נוסף

הסנטור בוב גראהם, שהיה יו"ר ועדת המודיעין של הסנאט, אמר הלילה (ו') שבכיר עיראקי נוסף נעצר בסוריה. הוא ציין שהודעה רשמית על כך תפורסם בקרוב. גראהם סירב למסור פרטים על זהותו של האיש ואמר שמדובר באדם שהחזיק באחת המשרות הרגישות בממשל העיראקי. לדבריו, האיש נעצר ביממה האחרונה.
כמה שעות מאוחר יותר הודיע גורם רשמי בארה"ב כי ראש השירותים החשאיים לשעבר בעיראק, פארוק חיג'אזי, נעצר אתמול על ידי לגבול עם סוריה. לפי שעה לא ברור האם חיג'אזי הוא הבכיר אליו התכוון גראהם.
גורמים אמריקנים העריכו שחיג'אזי היה אמון על הקשר בין סדאם חוסיין ואוסאמה בין לאדן. הוא נחשד גם כמי שעמד מאחורי הניסיון להתנקש בחייו של הנשיא בוש האב באמצע שנות ה-90. הוא לא הופיע ברשימת 55 המבוקשים של ארה"ב.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
עזיז. סירב לקבל מכתב מבוש האב לסדאם
צילום: איי פי
מומלצים