שתף קטע נבחר

התלבושת האחידה חוזרת לרמת יוסף

הנהלת אורט רמת יוסף החליטה להשיב לכותלי בית הספר את נוהל התלבושת האחידה. במועצת התלמידים זועמים: " כל אחד רוצה את החופש שלו"

תלמידי תיכון אורט רמת יוסף בבת ים יצטרכו החל משנת הלימודים הבאה להתרגל לעובדה שעליהם להגיע לבית הספר מדי יום בתלבושת אחידה. הנהלת התיכון החליטה להנהיג, לאחר כמה שנים של הפסקה, שוב תלבושת אחידה - חרף התנגדות חברי מועצת התלמידים.
מנהלת התיכון, אילנה לקשטיין: "הגענו להחלטה שאנחנו רוצים להשיב את התלבושת אחידה מכה טעמים. מבחינה ביטחונית, קל יותר לזהות את התלמידים ומבחינה כלכלית, הגענו להסדרים והשגנו תלבושת במחירים זולים. יש תלמידים שמגיעים לבית הספר בבגדים שמוציאים את העיניים לתלמידים אחרים, שאין להם אפילו אוכל בבית. כך שכולם יוכלו לעמוד בהוצאה.
"יש טרנד היום של חזרה לתלבושת האחידה, וזה מה שעודד אותי לעמוד מאחורי ההחלטה ביתר בנחישות. פעם חשבתי שלא צריך תלבושת אחידה אולם, יש תלמידים שמגיעים בהופעות מאד לא צנועות ויש ילדים שלא יודעים מה ההבדל בין דיסקוטק לבי"ס".
יו"ר מועצת התלמידים, נתי ברבי: "אני מבין את הצד החיובי שקיים במעבר לתלבושת אחידה מבחינת השפעתה על התלמידים, אבל זה עובד יותר בבי"ס יסודי מאשר בתיכון. כל אחד רוצה את החופש שלו, לבוא עם הבגדים שלו ובדרך שבה הוא מתלבש ואף אחד לא אוהב שקובעים לו כיצד להתלבש".
לקשטיין הגיבה על דברי ברבי: "בי"ס זה בכל זאת לא מסגרת דמוקרטית לחלוטין, ויש דברים שאנחנו מחליטים בשביל התלמידים. הרעיון מתבשל כבר המון זמן והייתה ישיבה של ועדת היגוי גדולה מאד, שבה הביעו ההורים תמיכה. בסך הכל התלמידים הבינו את המניעים וקיבלו אותם".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אזולאי
טרנד של חזרה לתלבושת האחידה (צילום אילוסטרציה)
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים