שתף קטע נבחר

הליכוד: מגבירים את המחאה נגד ברק

צעירי הליכוד הפגינו מול ביתו של יו"ר ש"ס, סיעת הליכוד בכנסת קיימה ישיבה באוהל המחאה. המטרה: מחאה עממית נגד ברק וזירוז המהלכים להפלת הממשלה. בד בבד, נמשכים מגעים להקמת ממשלת חירום לאומית

סיעת הליכוד קיימה אתמול (יום ג') ישיבה באוהל המחאה, בו התמקמה בימים האחרונים ח"כ לימור לבנת. הקו שהוצג בישיבה אימץ "פעילות בהילוך גבוה": יותר הפגנות, זירוז ההצעות לפיזור הכנסת והקמת אוהלי מחאה נוספים, בשיתוף פעולה עם מועצת יש"ע.
צעירי הליכוד הפגינו אמש מול ביתו של יושב ראש תנועת ש"ס חבר הכנסת, אלי ישי, בשכונת הר נוף בירושלים. יושב ראש צעירי הליכוד, גלעד ארדן, אמר כי המפגינים באו לקרוא למצביעי ש"ס שלא לתת לאלי ישי "לנצל אותם".
"המצביעים של ש"ס שייכים למחנה הלאומי וארץ ישראל וירושלים חשובות להם", הוסיף ארדן. מביתו של ישי נשלחו למפגינים שתיה קרה וגלידות שונות.
קיום ההפגנה מהווה חלק מההתעוררות המאפיינת את הליכוד בימים האחרונים.

ארבעה מוקדי מחאה עיקריים

בימים הקרובים יהיו ארבעה מוקדי מחאה עיקריים - בגן הוורדים בירושלים מול הכנסת, בכניסה ליישוב כוכב יאיר, מול משרד הביטחון בתל אביב ומול בית ראש הממשלה בירושלים.
"חשוב שהמחאה תהיה עממית ולא תישאר בידי המתנחלים. אפשר לחשוב על תורנויות של ח"כים באוהלים ועל עוד הצעות להגברת המחאה", אומרת לבנת, שנקטעת על ידי פעילים חרדים שצועקים: "אנחנו רוצים מהפכה יהודית, נמאס לנו, אתם לא יודעים מתי ומה לעשות, אתם רק יודעים לחמם את הכיסא".
לאור הקריאות אמרה ח"כ לבנת כי "ש"ס צריכה לדעת שהבוחרים בחרו בה כי ראו בה מפלגה לאומית והם יצטרכו לתת דין וחשבון אם יחליטו להישאר בקואליציה אחת עם ברק".
אתמול בצהריים עבר במקום מסע הלוויה של שרה לישה ז"ל, שנהרגה בפיגוע אמש. "מדיניות ההבלגה הורגת אותנו", כתבה לישה עצמה בטוש אדום, על שלט שנשאו המפגינים בסמוך לבית ראש הממשלה. לישה תכננה להגיע בעצמה לאוהל המחאה של הליכוד והכינה את השלט. כשעבר מסע הלוויה בסמוך לאוהל המחאה, ניגשה ח"כ לבנת אל בני המשפחה האבלים. "אנחנו איתכם", אמרה להם.

הדיון בחוק לפיזור הכנסת, נדחה בעוד שבוע

למרות הקו התוקפני בליכוד מודעים לדיווחים על מגעים חדשים להקמת ממשלת חירום עם ראש הממשלה. ח"כ יהושע מצא, שנכח בישיבת הסיעה באוהל המחאה אמר: "הייתי בין המצדדים בממשלת חירום ואני עדיין מצדד בכך אבל רק אם ראש הממשלה יירד מהאשליות של הסכמי אוסלו. כל זמן שהוא ממשיך בכך, אין לנו אלא לצעוד להפלתו".
ח"כ מיכאל איתן ניסה לשמור על התנהגות זהירה ושאל "לפני שאני מצטרף למהפכה הזאת שאתם עושים כאן, מי בכלל מארגן אותה?".
אחרי הישיבה הגדירה ח"כ לבנת את אוהל המחאה כ"הצלחה מסחררת", למרות מיעוט הדיווחים בתקשורת. לדבריה, מאות אנשים מגיעים להזדהות.
חלק מהנוכחים במקום קראו לח"כים להפסיק מגעים לממשלת חירום ולפעול לפיזור הכנסת. החוק לפיזור הכנסת אמור לעלות בשבוע הבא, אך ויכוח בין הליכוד למפלגת ישראל אחת באשר לרוב הנדרש להעברת החוק, מעכב את הדיון עד להחלטת היועץ המשפטי של הכנסת ושל יו"ר הכנסת, אברהם בורג. ההחלטה תינתן רק ביום רביעי בשבוע הבא, מה שגורם לדחיית הדיון בשבוע נוסף.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גילי כהן מגן
מפגינים מול בית ראש הממשלה, תלמידותיה של שרה לישה ז"ל
צילום: גילי כהן מגן
צילום: גלי תיבון
ח"כ לבנת באוהל המחאה. "הצלחה מסחררת"
צילום: גלי תיבון
מומלצים