שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קצינת ח"ן לשעבר תגשר בין גל"צ לאקו"ם
  אמירה דותן מונתה על-ידי בית המשפט העליון. במהלך השבועות הקרובים צפויה הכרעה

  בית המשפט העליון קבע אתמול כי המגשרת בעניינם של אקו"ם ותחנות הרדיו הצבאיות גל"צ וגלגל"צ תהיה קצינת ח"ן ראשית לשעבר, אמירה דותן. לאחר שבקשת אקו"ם להוצאת צו מניעה נגד גל"צ נדחתה על-ידי השופטת דליה דורנר בחודש מרץ, נדרשו הצדדים על-ידי בית המשפט לפנות למגשר, אך כאמור, רק אתמול הוחלט על המינוי.
  דותן, שכיהנה בכקצינת ח"ן ראשית בין השנים 1982-1986, שימשה מאוחר יותר ראש משלחת הסוכנות בניו-יורק. בחודש פברואר השנה הקימה דותן, מנהלת מרכז הגישור נווה צדק, משרד גישור משותף עם חבר הכנסת לשעבר אלי גולדשמידט ואל"מ במילואים אורי ארבל, בעלה של פרקליטת המדינה. יחד הם מציעים שירותים בגישור ופתרון סכסוכים בתחום המסחרי והעסקי בין חברות וגופים מוסדיים.
  הידיעה על מינויה של דותן התקבלה בגל"צ ברגשות מעורבים בשל זיהויה הצבאי. גורם בכיר בתחנה אמר: "לפני הדיון האחרון בעליון הגענו לפער מאוד קטן בין דרישות אקו"ם לבין מה שהתחנה יכולה לעמוד בו בהליכי הפשרה, אך מכיוון שאקו"ם סירבה לחשוף את גובה הפער שהושג בפני השופטת דורנר הגענו לשלב הגישור". עוד הוסיף הגורם ואמר: "עלות התשלום למגשר תהיה בסופה גבוהה מהפער שהושג במהלך דיוני הפשרה, אבל אני מניח שיש כאן שיקולים של יוקרה וכבוד".
  יוריק בן-דוד, מנכ"ל אקו"ם, אמר בתגובה: "מינויה של דותן נודע לי הבוקר ואני מכבד את החלטת בית המשפט. אנחנו לומדים את ההחלטה ואני מניח שנגיע לפתרון במהלך השבועיים-שלושה הקרובים. אנחנו חשבנו שמה שבית המשפט פסק – סכום שעומד על 5 אחוז מתקציב גל"צ, הוא הוגן. הצד השני חשב שלא ולכן נלך להליך הגישור וניתן לו את הסיכוי שלו".
  עו"ד אביגדור פלדמן, שמייצג את אקו"ם בתביעה, אמר בחודש מרץ כי הוא מעוניין במינויו של היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מיכאל בן-יאיר, לתפקיד מגשר. הפרלקיטות מצידה הביעה הסתייגות ממינויו של בן-יאיר, בין היתר משום שייצג את אקו"ם בעבר בתביעה מול הרדיו האזורי.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים