שתף קטע נבחר

התוכנית הכלכלית אושרה בקריאה ראשונה

בעד התוכנית הצביעו 56 חברי כנסת. ועדת הכנסת תקבע איזו ועדה תדון בהצעת החוק ותכין אותה לקריאה שניה. בהליך ההכנה יוכלו להתבצע שינויים בחוק

התוכנית הכלכלית שהגיש שר האוצר, בנימין נתניהו, אושרה אמש (ד') בקריאה ראשונה בכנסת.
ההצבעה על התוכנית הפכה להצבעת אמון בממשלה, לאחר שסיעות האופוזיציה אספו לשם כך את מספר החתימות הדרוש, ואף דאגו לכך שההצבעה תהיה שמית.
56 חברי כנסת הצביעו בעד החוק, והתנגדו לו 46. הגשת התוכנית עוררה סערה רבה בקרב התנועות החברתיות ובעקבותיה הכריזה ההסתדרות על שביתה כללית במשק.
יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין אמר: "אני קובע שהצעת החוק עברה בקריאה ראשונה והיא תעבור לוועדת הכנסת על מנת שתקבע איזו ועדה תדון בחוק".
הוועדה שתכין את החוק לקריאות הבאות, תוכל לעשות בו שינויים. סיעות האופוזיציה מתכוונות לנצל את השלב כדי להציע כמה שיותר שינויים בתוכנית.
חברי הכנסת חיים כץ, מרינה סולודקין ודוד לוי מהליכוד יצאו מהמליאה לפני ההצבעה. דוד לוי אמר: "התוכנית היא עוול חברתי נורא, אני נאלץ לצאת מהדיון כיוון שמדובר בהצעת אמון בממשלה". 15 ח"כים נוספים נעדרו מהדיון כיוון ששהו בחו"ל.
"אישור התוכנית הוא תעודת כבוד לכנסת ישראל שנחלצה להצלת המשק", אמר יו"ר סיעת הליכוד והקואליציה, ח"כ גדעון סער. לדבריו, "הקואליציה הוכיחה אחריות ועמידה במבחן חשוב ביותר".
לפני ההצבעה הרימו את ידם כל חברי האופוזיציה כשהם מניפים את דו"ח מבקר המדינה, בו הוטחה ביקורת קשה על התנהלותו של ראש הממשלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון בדיוני הכנסת
צילום: רויטרס
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו. תוכניתו אושרה
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אביגיל עוזי
פרץ. הכריז על שביתה
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים