שתף קטע נבחר

שגרירי מדינות אירופה הניחו זרי זיכרון בטיילת

במהלך סיורם של שגרירי אירופה בבית הקפה "מייק'ס פלייס", התחייבו נציגי האיחוד האירופי לקדם את הרפורמות ברשות הפלסטינית ולפעול להפסקת האלימות בשטחים

שגרירי בריטניה, צרפת, איטליה, יוון והאיחוד האירופי בישראל ביקרו הבוקר (ה') בבית הקפה "מייק'ס פלייס", בו נהרגו בפיגוע שלשום שלושה בני-אדם. השגרירים הניחו זרים במקום, עמדו לדקת דומיה לזכר ההרוגים, וסיירו בתוך בית הקפה ההרוס.
שגריר בריטניה בישראל, שררד קופר-קולס, אמר בתום הסיור כי במהלך היממה האחרונה קיים שיתוף פעולה בחקירת הפיגוע בין שירותי הבטחון של בריטניה וישראל. קופר-קולס סירב למסור פרטים אודות החקירה ואמר רק כי "נעבוד ביחד על מנת להביא את האחראים למעשה לדין. בריטניה משתפת פעולה עם ישראל במלחמתה בטרור".
קופר-קולס התייחס גם למפת הדרכים שהוגשה אתמול ומסר כי "ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, עבד קשה מאוד על מנת להבטיח שמפת הדרכים תוגש. זהו צעד נוסף בדרך לשלום, אבל חשוב לזכור שזו רק מפה, והדרך לשלום עוד ארוכה". עוד אמר קופר-קולס כי האלמנט הראשון שייושם חייב להיות הפסקת האלימות והטרור. "כל מי שאחראי לטרור חייב להבין כי הטרור אינו מועיל", הוסיף.

האיחוד האירופי יפעל לקידום הרפורמות ברשות

שגריר יוון, פאנאיופיס ז'וראפוס, שארצו מכהנת כנשיאת האיחוד האירופי, אמר כי "עמדת האיחוד האירופי מאוד ברורה: אנחנו מגנים, בלי שום הסתייגויות, כל פעולות של טרור. אנחנו מאמינים כי פעולות כאלה לא משרתות את הדרישות הלגיטימיות של הפלסטינים".
בהמשך לדבריו, אמר שגריר האיחוד האירופי בישראל, ג'אן קרלו שאבלר, כי האיחוד חייב להתמיד ולדחוף לרפורמות בצד הפלסטיני. "עלינו לדחוף לדיאלוג, ואל לנו להיות מוטרדים פוליטית מפעולות כאלה, כי זה אומר לתת פרס לטרור", אמר.
לדברי שאבלר, הצעד הראשון שצריך להיעשות הוא הפסקת האלימות והתחלת שיתוף פעולה ביטחוני בין הצדדים. "רק לאחר מכן", הוא מסביר, "נוכל להתחיל עם הקלת סגרים, הקלות כלכליות, ולחימה כנגד אירגונים אלימים בצד הפלסטיני".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
זירת הפיגוע (תמונת ארכיון)
צילום: איי פי
צילום: שגרירות בריטניה
קולס. יש שיתוף פעולה
צילום: שגרירות בריטניה
מומלצים