שתף קטע נבחר

לשכת העבודה שוב הצביעה נגד עמדת מצנע

הליך פנים מפלגתי טכני בנוגע למיקום מועמדות פעילת המפלגה בחיפה בבחירות המוניצפליות, הוביל לקרב קשה בין מחנות מצנע ובן אליעזר. תומכי מצנע הפיצו מכתבים המסבירים "איך מתמודדים עם פואד ואנשיו", אולם בסופו של דבר ניצחו דווקא אנשי פואד בהפרש זעום

לשכת מפלגת העבודה שוב הצביעה היום (ה') נגד עמדתו של יו"ר המפלגה, עמרם מצנע. הפעם, בעניין מיקומה של פעילת העבודה, נטע דוברין, מחיפה ברשימת המפלגה לבחירות המקומיות. זאת לאחר ש-43 חברים הצביעו נגד עמדת היו"ר לעומת 42 שתמכו בו.
פעילת העבודה נטע דוברין, בת 27 וחצי, לא העלתה בדעתה כי מיקומה ברשימה המוניציפלית של המפלגה יעורר מאבק כה עז בין מחנות מצנע ובן אליעזר במפלגה, שהתנגשו היום שוב במלוא העוצמה.
דוברין, חברת מועצת העיר חיפה המקורבת לבן אליעזר, הגישה ערעור על החלטה של צוות ההתערבות המוניציפאלי של מפלגתה, שהחליט להציב אותה במקום השישי ברשימת "חיפה אחת" בראשות פרופ' עליזה שנהר, ולא במקום הרביעי, כפי שנקבע תחילה. אלא שהערעור שלה נתפס בסביבתו של יו"ר העבודה כניסיון של בן אליעזר לפגוע בו. בעקבות זאת הפיצו כמה מתומכי מצנע מכתבים בדואר אלקטרוני לעשרות חברי לשכה, שכוללים התקפות חריפות על בן אליעזר.
ייתכן שהערעור של דוברין היה עובר בשקט, לו חוקת המפלגה לא הייתה קובעת כי הדיון בעניינה של דוברין חייב להתקיים בלשכת המפלגה היום. אתמול החלו מקורביו של מצנע במבצע גיוסים רחב היקף, כדי למנוע את שינוי החלטת צוות ההתערבות וגלישה לדיונים פנים מפלגתיים, כמו הכישלון להציב מועמד לראשות עיריית ירושלים מטעם העבודה.
ל-ynet נודע כי אמש, בניסיון לבטל את ישיבת הלשכה, הציעו גורמים במחנות מצנע ופואד לדוברין לוותר על הליך הערעור, והבטיחו לה בתמורה כי אם לא תצליח להיכנס למועצת העיר בבחירות, היא תקבל תפקיד בכיר במפלגה.

"בואו להגן על כבוד היו"ר"

בתוך כך, שלחו כמה מנאמניו של מצנע הודעות בדואר אלקטרוני לחברים, בהן הם קוראים להם להגיע לישיבה ו"להגן על כבודו". שניים מהמכתבים האלה, שהגיעו אתמול לחברים, הגיעו לידי ynet, והם מובאים כאן במלואם.
וכך כותב רפי בנבנישתי, אחד מתומכיו הנלהבים של מצנע במפלגה במכתב ששיגר לחבריו: "חברים יקרים, התבקשתי על ידי גדי רווה (ראש לשכתו של מצנע – א.ש) להודיע לכם שביום ה' בצהרים, בבית המפלגה בשכונת התקווה, תתקיים ישיבת לשכה בדיון בתלונת חברת המפלגה נטע דוברין על שיבוצה ברשימה. הדיון בתלונה עלול להביא לניסיון של אנשי פואד וסנה לנהל דיון בכל נושא התנהלות המפלגה בנושאים שונים ולנגח את מצנע בשיטות הרגילות. אנו חייבים להופיע כמשקיפים בדיון כדי למנוע הידרדרות הדיון בלחץ קולני של תומכי סנה ופואד. נוכחות גדולה של תומכי מצנע שיישארו הפעם עד סוף הדיון ולא ירדמו בשמירה, עשויה למנוע את התדמית המיוחלת של המתנגדים לדרכו של מצנע. אנא בואו בהמוניכם. אני אהיה שם כדי לדאוג שתוכלו להיכנס כמשקיפים".

"ציפור קטנה לחשה"

במכתב השני, החתום על ידי נפתלי רז, מי שפעל רבות בשטח למען בחירתו של מצנע, נכתב: "שלום לכל נאמני "העבודה" בראשות מצנע,
כולנו מוזמנים לישיבת הלשכה מחר, יום ה', בשעה 14 בבית "העבודה" בת"א, בשכונת התקווה. בסדר היום: ערעור של חברתנו נטע דוברין. אז למה כולנו מוזעקים? כי "ציפור קטנה לחשה" שפואד ומחנהו עלולים לנצל דיון זה לניגוח חדש של מצנע. תגובותינו, גם של מי שאינו חבר לשכה, חשובות להמחשת התמיכה בו – בקריאות ביניים, במחיאות –כפיים וכו'. אני אמתין ב-13:30 (עם דגל ישראל, כרגיל...) לסיוע בכניסה, ומנסיון העבר העגום – הישארו עד הסוף!"

מצנע גינה ההתבטאויות נגד בן אליעזר

מצנע עצמו גינה בישיבת הלשכה היום את ההתבטאויות נגד בן אליעזר. לדבריו, הדבר נעשה שלא בידיעתו. בסביבתו אמרו כי "אין להתייחס למכתבים שלא מטעם מצנע". בסביבתו של בן אליעזר אמרו כי הוא הביע אמש זעם על תוכן המכתבים.

גם וילנאי יוצא נגד מצנע

ח"כ מתן וילנאי קורא היום למפלגת העבודה לתמוך בעו"ד יונה יהב לראשות עיריית חיפה, ויוצא בכך בגלוי נגד החלטה קודמת של מפלגת העבודה, שנתמכה על ידי מצנע, להציב בראש רשימתה לראשות העירייה את פרופ' עליזה שנהר.
"אל לה למפלגת העבודה להפסיד גם את חיפה, העיר שהיתה במשך שנים מעוזה של המפלגה. מספיק להיות מפלגת אופוזיציה. אנחנו צריכים להיות מפלגת שלטון", אמר וילנאי.
יצויין, כי לפני כשלושה שבועות החליט צוות ההתערבות של מפלגת העבודה שלא לתמוך בעו"ד יהב מאחר שאנשי שינוי, הכלולים ברשימה של יהב למועצה, התנגדו להצבת ישראל סביון, מזכיר מחוז חיפה, כמספר שתיים ברשימת יהב. בעקבות הפסילה המתוארת החליטה מפלגת העבודה לתמוך במועמדת חיצונית לראשות העיר חיפה, פרופ' שנהר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אטילה שומפלבי
הפסד על חודו של קול. מצנע
צילום: אטילה שומפלבי
הסיבה למסיבה. נטע דוברין
מומלצים