שתף קטע נבחר

פאוול קורא לישראל ולפלסטינים לשוב לשולחן המו"מ

"יש עוד עבודה רבה לפני שיושגו כל היעדים שהציב הנשיא בוש". צפוי לבקר בשבוע הבא במזרח התיכון ולהיפגש עם שרון ואבו מאזן.

מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, קרא היום (יום ה') לישראל ולפלסטינים לפתוח בשיחות על בסיס "מפת הדרכים" של הנשיא בוש אותה קיבלו אתמול. "יש עוד עבודה רבה לפני שיושגו כל היעדים שהציב הנשיא בוש בתוכנית השלום שלו", אמר פאוול והוסיף: "אנו צריכים לראות הפסקה של פעולות הטרור, כמו גם נקיטת צעדים על ידי ישראל". הוא הדגיש שעל הצדדים לקיים שיחות על נוסחה של התוכנית כפי שהוצגה, ללא שינויים.
פאוול עושה בספרד בפתיחת סיור באירופה ובמזרח התיכון. בהמשך הסיור, ככל הנראה בשבוע הבא, הוא צפוי לבוא לישראל ולהיפגש עם ראש הממשלה, אריאל שרון ועם ראש ממשלת הרשות הפלסטינית, אבו מאזן.
הנשיא בוש פירסם אתמול הודעה לפיה הוא רואה בהגשת "מפת הדרכים" נקודת פתיחה ליישום חזון שתי המדינות - הישראלית והפלסטינית". הוא קרא לשני הצדדים לשים קץ לאלימות ולחזור למסלול של שלום וציין שמדובר בהזדמנות אותה אין להחמיץ.
עוד לפני הביקור בישראל צפוי פאוול להיוועד עם נשיא סוריה, בשאר אסד בדמשק. השניים צפויים לדון על עתיד האזור לנוכח הפלת משטרו של סדאם וגם על האשמותיה של ארה"ב לפיהן מעניקה סוריה תמיכה לאירגוני טרור הפועלים בעיקר נגד ישראל.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
בדרך לאזור. פאוול
צילום: איי פי
ייפגש עם מזכיר המדינה. אבו מאזן
צילום: AP
מומלצים