שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לבנת העבירה כספי הפרס של גרשוני לקרן לאמן במצוקה

  לאחר שהחליטה לבטל הענקת הפרס לצייר משה גרשוני ובעקבות פסיקת בג"ץ שדחתה את ערעורו, הודיעה השרה כי תעביר את 50 אלף השקלים לקרן. עו"ד אביגדור פלדמן: "השרה עושה בכספי הפרס כבארנקה הפרטי"

  שרת החינוך, התרבות והספורט, לימור לבנת הודיעה היום (חמישי) אחר הצהריים כי בעקבות החלטת בג"ץ לדחות את עתירתו של הצייר משה גרשוני, בכוונתה להעניק את כספי פרס ישראל בתחום הציור, העומד על סכום של 50 אלף שקל, לרשות הקרן לאמן במצוקה ע"ש דודו דותן ז"ל. מדובר בקרן משותפת למנהל תרבות, קרן רבינוביץ' לתרבות ומועצת התרבות של מפעל הפיס, שבתקופת כהונתו של מתן וילנאי כשר התרבות הוחלט לשנות את שמה לקרן ע"ש הקומיקאי ויו"ר אמ"י לשעבר, דודו דותן, שהלך לעולמו. מטרת הקרן לתת מענקים כספיים של עד עשרת-אלפים שקלים לאמנים הנתונים במצוקה מסיבות בריאותיות או בשל אובדן כושר עבודה. תהליך מתן המענקים נותר חסוי לכל אורכו בוועדת הקרן המטפלת בפניות האמנים.
  החלטתה של לבנת הגיעה בעקבות דחיית בג"ץ את עתירתו של גרשוני, שביקש לקבל את פרס ישראל בלא נוכחותו בטקס שיתקיים ביום העצמאות במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה, יו"ר הכנסת, נשיא בית המשפט העליון ושרת החינוך והתרבות. חבר השופטים אמר כי את נימוקיו בעניין ימסור בשלב מאוחר יותר. פרקליטו של גרשוני, עו"ד אביגדור פלדמן, אמר בתגובה: "השרה לימור לבנת ממשיכה להתייחס לכסף המיועד לפרס ישראל כאילו היה הכסף הפרטי שלה. מדובר בכסף שיש לו ייעוד אחד – פרס ישראל – והיא אינה יכולה לעשות בו שימוש כאילו היה לקוח מארנקה הפרטי. פעם נוספת מוכיחה השרה לבנת את היחס הפטרוני שלה".
  דוברת השרה לבנת, איילה בר, שנשאלה הערב על-ידי ynet על-פי אילו קריטריונים נבחרה דווקא הקרן לאמן במצוקה והאם מדובר בהחלטה שהשרה קיבלה לבדה, אמרה: "זו היתה החלטה אישית של השרה להעביר את הכסף לקרן. יש מצוקה מאוד גדולה של אמנים בישראל ומכיוון שמדובר בכסף שמיועד לאמן, זו נראתה בחירה טבעית". תגובתה של השרה לבנת בנוגע לדברי עו"ד פלדמן טרם התקבלה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מאיר פרטוש
  לבנת. החלטה אישית
  מאיר פרטוש
  צילום: עטא עוויסאת
  עו"ד פלדמן : "יחס פטרוני"
  צילום: עטא עוויסאת
  לאתר ההטבות
  מומלצים