שתף קטע נבחר

הימין הקיצוני מתכנן להביך את שרון במהלך ביקור פאוול

מטה המאגד קבוצות ימין קיצוניות מתכנן להקים מאחזים חדשים ביהודה ושומרון ולהאבק על פינוי מאחזים קיימים. עוד בכוונתם להפגין נגד ראש הממשלה וסיעות הימין בקואליציה "שמכרו את האידיאולוגיה בשביל כיסאות"

קבוצת פעילי ימין קיצוני מתכננת ליזום פעולות שיביכו את ראש הממשלה אריאל שרון במהלך ביקורו בארץ של מזכיר המדינה האמריקני קולין פאוול בשבוע הבא. בין השאר מתכננים בקבוצה להקים מספר מאחזים נוספים בנקודות שונות ברחבי יהודה ושומרון, ולהעלות קמפיין ציבורי נגד ראש הממשלה וסיעות הימין בכנסת דוגמת המפד"ל והאיחוד הלאומי.
פעילי הימין הקיצוני מסבירים שעיקר הלחץ האמריקני מופעל על הממשלה בנושא המאחזים ולכן בחרו בתחום זה כדי להביא את עמדתם. לדבריהם, הממשלה סבורה שהיא יכולה לפנות מספר מאחזים ולקנות בכך "שקט תעשייתי" מצד האמריקנים, אולם הם סבורים שהאמריקנים לא יסתפקו בכך וידרשו פינוי כל המאחזים - צעד שהם מתנגדים לו נחרצות.
לפיכך הם מתכוונים להקים מספר נקודות חדשות, על פי רוב בסיוע בני נוער התומכים בהם. מדובר בחמש נקודות שיקומו באזור שכם, ארבע נקודות באזור קריית ארבע והר חברון ושתי נקודות בגזרת בנימין. בנוסף יש בכוונתם להיאבק על כל מקום שהממשלה מתכוונת לפנות לרבות גבעה 26 שפונתה לאחרונה.
מטה הפעולה, הנקרא "משיב גבול אלמנה", מאגד מספר קבוצות בימין שמוחות על חוסר המעש לטענתם של מועצת יש"ע בכל הנוגע להתיישבות מעבר לקו הירוק. בין החברים ניתן למצוא את פעיל כ"ך לשעבר ברוך מרזל, את ישראל דנצינגר ממשמרות יש"ע, את איש ערוץ 7 אדיר זיק, את פעיל הימין איתמר בן גביר ופעילים נוספים אנשי הגבעות מאזור שכם ואיתמר שבצפון השומרון ומאזור הגבעות בגזרת יהודה.
חבר נוסף בקבוצה הוא ברוך בן יוסף, אביו של יהודה בן יוסף שנהרג מאש כוחות צה"ל עם מאבטח נוסף סמוך להתנחלות פני חבר. לאחרונה הוא הודיע שבכוונתו ליישב מחדש את המאחז אותו פינה צה"ל בימים האחרונים.
הפעילים מתכננים להביך את ראש הממשלה וסיעות הימין בקמפיין ציבורי שיעלה בקרוב. "לא יהיה להם שקט", הם מבטיחים, "הם מכרו את האידיאולוגיה במקום כיסאות". בין היתר מתכוונים פעילי הימין להפגין מול בתיהם של נציגי מפלגות הימין מדי ערב. הפעילים אמרו שפעולותיהם יתבצעו בהדרגה ולא בבת אחת, ושבכוונתם לפעול בקרוב "ייתכן שכבר ביום העצמאות".
פעיל הימין איתמר בן גביר מבטיח פעולות נחושות: "ראש הממשלה אריק שרון לא יישן בשקט. אנחנו הולכים לצאת לשטח ולהפגין נוכחות בערים, בכפרים וביהודה ושומרון. שרון צריך להבין שבמאבק הזה ידינו תהיה על העליונה מהטעם הפשוט שיש לנו את האמונה והנחישות להיאבק נגד גירוש יהודים מבתיהם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ניסיון להביך. שרון
צילום: איי פי
צילום: גלי תיבון
שרון לא יישן בשקט. איתמר בן גביר
צילום: גלי תיבון
מומלצים